Inauguracja skandynawistyki – studiów norweskich

6-10-2014

Pierwsi studenci Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego rozpoczęli naukę na skandynawistyce – studiach norweskich. Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2014/2015 na Wydziale Filologicznym US połączona z otwarciem skandynawistyki – studiów norweskich odbyła się się 3 października 2014 roku (piątek) o godzinie 10.00 w auli Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania przy ul. Mickiewicza 64 w Szczecinie.

W bieżącym roku akademickim na Wydziale Filologicznym US został przeprowadzony pierwszy nabór na skandynawistykę – studia norweskie. Kierunek okazał się jednym z najpopularniejszych w tegorocznej rekrutacji na studia w Uniwersytecie Szczecińskim (264 kandydatów, czyli ponad czworo chętnych na jedno miejsce), a także – jednym z najbardziej obleganych w ofercie wszystkich szczecińskich uczelni. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się także studia zaoczne (60 osób przyjętych) oraz podyplomowe Interdyscyplinarne studia skandynawskie (liczące w tej chwili 70 słuchaczy).

Celem studiów jest wykształcenie specjalistów, poszukiwanych na rynku pracy, którzy będą wykazywać się znajomością języka norweskiego i szwedzkiego. Ponadto studenci zdobędą wiedzę o historii, geografii, prawie, ekonomii i uwarunkowaniach kulturowych, itd. krajów skandynawskich potrzebną do pracy w instytucjach norweskich i w biznesie polsko-norweskim. Studenci obowiązkowo będą wyjeżdżać do Skandynawii na studia semestralne i praktyki filologiczne na uczelniach wyższych w Norwegii (m.in. Nesna University College czy Hedmark University College w Hamar). Już w ubiegłym roku akademickim 24 studentów Wydziału Filologicznego US studiowało w Neśnie i Mo i Ranie.
www.szczecin.eu

Projekt i wykonanie i2D