Wiersze w mieście. Poezja w Łazienkach Królewskich

Warszawa, 25-04-2017

1 kwietnia w Warszawie pojawiło się 27 tysięcy wierszy. Wiersze opanowały na miesiąc całe miasto, pojawiając się m.in. na plakatach, przystankach komunikacji miejskiej, w centrum Warszawy, na ogrodzeniu Łazienek Królewskich. Kulminacją projektu "Wiersze w mieście" jest wieczór z poezją w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii Łazienek Królewskich.

 

"Wiersze w mieście" to 17 utworów napisanych przez europejskich poetów, niektóre z nich specjalnie na tę okazję. Motywem przewodnim akcji jest Europa wraz z całym swoim bogactwem kulturowym, ale też współczesnymi problemami. Wiersze reprezentują różnorodność tradycji i poglądów, stanowią komentarz do zmian, jakie dokonują się na naszych oczach.

 

Podczas spotkania będzie można wysłuchać wierszy w języku polskim, czytanych przez aktorów, Beatę Jewiarz i Adama Baumana, jak i w językach oryginalnych.

 

Spotkanie swoją obecnością uświetnią poetki: Katariina Vuorinen z Finlandii, Joanna Mueller z Polski oraz Aušra Kaziliūnaitė z Litwy. Spotkanie poprowadzi poeta i dziennikarz, Dariusz Bugalski.


Więcej o projekcie: http://www.dik.org.pl/27-tysiecy-wierszy-w-warszawie/

 

Wiersze w mieście. Poezja w Łazienkach Królewskich
25 kwietnia, godz. 18.00
Teatr Królewski w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich
Wstęp wolny po uprzedniej rejestracji - www.wierszewmiescie.evenea.pl
Liczba miejsc ograniczona

www.wierszewmiescie.eu

 

Projekt i wykonanie i2D