Skanska Property Poland: Podpisała nowe umowy najmu w łódzkim biurowcu Green Horizon

29-01-2013

Skanska Property Poland zawarła sześć umów najmu powierzchni biurowej i handlowej w łódzkim kompleksie Green Horizon. Największe z nich podpisano z SouthWestern oraz Grupą Medicover.

SouthWestern, firma z sektora nowoczesnych usług biznesowych, zajmie niemal 2 100 mkw. w budynku Green Horizon B, który obecnie jest jeszcze w trakcie budowy. Cushman & Wakefield, wiodąca firma doradcza na rynku nieruchomości na świecie, doradzała w tej transakcji. Swoje centrum operacyjne w Łodzi SouthWestern uruchomił pod koniec 2007 roku. W Green Horizon mieścić się będzie nowa siedziba firmy.

“Jesteśmy obecni w Łodzi od 6 lat, ale cały czas szukaliśmy atrakcyjnych, nowoczesnych biur, zlokalizowanych w centrum, z doskonałym dostępem do infrastruktury komunikacyjnej, przestrzenią dla naszych pracowników i klientów oraz możliwością rozszerzenia umowy w przyszłości. Green Horizon spełnia te wymogi, a ponadto oferuje o wiele więcej. Budynek zapewnia dostęp do szybkiego Internetu szerokopasmowego o dużej przepustowości, co w naszym sektorze jest kluczowe, jak również wysokiej klasy system zabezpieczeń oraz dwa niezależne źródła zasilania, co gwarantuje ciągłość operacji. Dzięki temu, że biurowiec został zaprojektowany zgodnie z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa i posiada inteligentne systemy zarządzania budynkiem, to rozwiązanie jest dla nas efektywne kosztowo. Jesteśmy szybko rozwijającą się, innowacyjną firmą i nasza siedziba powinna to odzwierciedlać. Wierzymy, że Green Horizon spełni nasze oczekiwania pod tym względem i z niecierpliwością czekamy na majową przeprowadzkę do naszego nowego biura” – Jim Costello, prezes SouthWestern.

Również do budynku Green Horizon B wprowadzi się kolejny nowy najemca - Grupa Medicover, która otworzy tam nową przychodnię. Firma wynajęła w budynku ponad 650 mkw. Obecność placówki medycznej w kompleksie Green Horizon będzie dużym udogodnieniem dla osób pracujących w biurowcu. Medicover swoje przychodnie w budynkach zrealizowanych przez Skanska ma także w innych lokalizacjach.

Podpisano również szereg umów na lokale użytkowe, które mieścić się będą na parterze kompleksu. W obecnie realizowanym Green Horizon B swój oddział otworzy Getin Noble Bank (175 mkw.), natomiast w nowo otwartym budynku A znajdują się placówki BNP Paribas (150 mkw.) oraz PKO Banku Polskiego (150 mkw.), a także kantyna (ok. 300 mkw.).
„Green Horizon to na łódzkim rynku biurowym budynek wyjątkowy, który cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony najemców ze względu na szereg atutów, w tym doskonałą lokalizację oraz energooszczędne systemy i instalacje, zapewniające oszczędności najemcom. Potwierdzeniem tego jest sukces leasingowy otwartego właśnie budynku A oraz fakt, że prowadzimy już zaawansowane negocjacje z kolejnymi najemcami” – powiedział Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. leasingu oraz asset management w Skanska Property Poland.

Wcześniej umowy najmu podpisano z firmami Infosys BPO Poland (budynek A) oraz PwC i Skanska S.A. (obie firmy będą mieć swoje biura w budynku B). 12 grudnia ubiegłego roku miało miejsce uroczyste otwarcie pierwszego budynku w kompleksie Green Horizon, do którego wprowadził się już Infosys BPO. Zarządcą Green Horizon A jest Cushman & Wakefield. Trwają zaawansowane prace nad drugą fazą inwestycji, która zostanie oddana do użytku już w maju tego roku.

www.skanska.pl


Skanska Property Poland - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D