Skanska Property Poland: NORDEA HOUSE i Green Corner – nowoczesność wkomponowana w stare uliczki warszawskiej Woli

29-05-2013

W dniu 28 maja 2013 miało miejsce oficjalne otwarcie składającego się z dwóch budynków kompleksu biurowego NORDEA HOUSE i Green Corner, wybudowanego przez Skanska Property Poland  przy zbiegu ulic Chłodnej i Wroniej w Warszawie.

Jest to nie tylko nowoczesna inwestycja przyjazna środowisku, ale też miastu – podczas projektowania i budowy deweloper dołożył starań, aby kompleks jak najlepiej współgrał z otaczającą go tkanką miejską.

Kompleks NORDEA HOUSE i Green Corner składa się z dwóch budynków, których łączna powierzchnia najmu wynosi 27 000 m kw. Pierwsi najemcy wprowadzili się do biurowca już w grudniu 2012 roku. Jedną z największych umów podpisano z Grupą Nordea, stąd nazwa jednego z budynków – NORDEA HOUSE. Pozostali najemcy to m.in. Grant Thornton, Jones Lang LaSalle Group Services, CHI Polska czy Ruch S.A.

„Jesteśmy bardzo dumni z kompleksu budynków NORDEA HOUSE i Green Corner oraz tego, jak wpisał się w charakter Woli, dzielnicy, która rozwija się niezwykle dynamicznie. Od dawna konsekwentnie staramy się harmonijnie łączyć nasze nowo powstałe biurowce z istniejącą zabudową Warszawy. Udało się nam to w przypadku al. Jana Pawła II, gdzie stworzyliśmy jednolitą pierzeję budynków. Wkrótce jej uwieńczeniem będzie nasz flagowy projekt – Atrium 1. Jesteśmy pewni, że to samo podejście przyczyni się do sukcesu planowanego przez nas kompleksu przy rondzie Daszyńskiego” – powiedziała Katarzyna Zawodna, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

Celem dewelopera było nie tylko stworzenie wysokiej jakości powierzchni biurowej, spełniającej najwyższe standardy budownictwa zrównoważonego, ale także zrealizowanie inwestycji tak, aby biurowiec dobrze komponował się z otaczającą go zabudową – jest on podobnej wysokości co sąsiadujące budynki, a prosta, przeszklona fasada daje wrażenie lekkości. Starania Skanska Property Poland w tym zakresie zostały także docenione w konkursie „Przyjazny Warszawie 2012”, w którym kompleks NORDEA HOUSE i Green Corner był jednym z siedmiu warszawskich obiektów nominowanych do tej nagrody. Ocenie podlegały m.in. nowoczesne rozwiązania architektoniczne, jakość użytych materiałów, utworzenie pierzei czy  dostosowanie się do okolicznej zabudowy.

Biurowiec Skanska Property Poland to także duży sukces komercyjny dewelopera. Oba budynki kompleksu zostały niemal w pełni wynajęte jeszcze przed ukończeniem i bardzo szybko znalazły inwestora. Pod koniec grudnia 2012 r. obiekt sprzedano dwóm funduszom nieruchomościowym RREEF.

„Kompleks budynków NORDEA HOUSE i Green Corner to projekt z którego jesteśmy bardzo zadowoleni na wielu płaszczyznach. Osiągnęliśmy nie tylko sukces komercyjny, który pokazał, jak dużym zainteresowaniem inwestorów i najemców cieszą się zielone biurowce, dostarczające wysokiej jakości powierzchnię biurową. Cieszy nas również to, że dbając o harmonię i spójność po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w kształtowaniu współczesnej Warszawy, a nasze starania zostały docenione” – powiedział Waldemar Olbryk, prezes Skanska Property Poland.

www.skanska.pl


Skanska Property Poland - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D