Stena Recycling Sp. z.o.o.: Ponad 7 ton odpadów do przetworzenia – doskonały wynik zbiórki z okazji Dnia Ziemi w STENA EkoStacji

16-04-2014

Aż 800 odwiedzających i ponad 7 ton odpadów do przetworzenia - mieszkańcy stolicy i okolic z zaangażowaniem włączyli się w obchody Dnia Ziemi w STENA EkoStacji.

Już od wczesnego rana, w sobotę 12 kwietnia br., w bramie przy ul. Chełmżyńskiej 180 ustawiał się sznur samochodów zapełnionych zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, butelkami PET czy makulaturą. W zamian za surowce goście otrzymywali nasiona i sadzonki wiosennych roślin, a także mogli włączyć się w aktywności: konkurs wiedzy ekologicznej czy wspólne dekorowanie wielkanocnych pisanek z użyciem drobnych odpadów. Partnerami wydarzenia byli: IKEA Targówek oraz Urząd Miasta Ząbki.

Ponad 7 ton surowców – to wynik sobotniej zbiórki w ramach obchodów Dnia Ziemi w STENA EkoStacji – pierwszej stacji recyklingu w tym rejonie. Mieszkańcy Warszawy i okolic entuzjastycznie odpowiedzieli na apel Stena Recycling oddając: 4 800 kg elektroodpadów, 2 060 kg makulatury, 140 kg butelek PET oraz 40 kg aluminiowych puszek. Recykling zebranej ilości odpadów pozwoli na redukcję CO2 emitowanego do atmosfery aż o 6 ton. Dla porównania, jest to ilość wydzielanego dwutlenku węgla przy spalaniu 1 668 litrów benzyny czy podczas oglądania 42 calowego telewizora LCD przez 135 lat.

Więcej informacji dotyczących wydarzenia znajdą Państwo TUTAJ

www.stenarecycling.pl


Stena Recycling Sp. z.o.o. - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D