Stena Recycling Sp. z.o.o.: Uczestnicy akcji „Zrzuć zbędne kilowaty” lżejsi o 9 000 kg elektroodpadów

9-05-2014

Tegoroczna akcja pod hasłem „Zrzuć zbędne kilowaty” zakończyła się sukcesem. Prawie 9 000 kg elektroodpadów zebrano w ramach tygodniowej akcji w budynkach biurowych i magazynowych na terenie Warszawy, Katowic, Łodzi, Poznania, Trójmiasta i Wrocławia.

Do tegorocznej edycji zbiórki zorganizowanej wspólnie przez firmy: DTZ, JLL, Knight Frank, Skanska oraz Stena Recycling dołączyły także budynki z krajów Europy Środkowo – Wschodniej.

Po raz kolejny inicjatorzy akcji udowodnili, że warto jest organizować podobne przedsięwzięcia, zachęcać i stwarzać okazję do proekologicznych zachowań. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu zysk ze sprzedaży elektroodpadów zostanie przekazany fundacji SYNAPSIS, która pomaga dzieciom i osobom dorosłym cierpiącym na autyzm. Będzie to dotacja celowa na zakup sprzętu elektrycznego i elektronicznego o wysokiej efektywności energetycznej.

"Niosąc pomoc osobom z autyzmem staramy się realizować nasze działania tak, aby były one przyjazne również dla środowiska. Te starania wyrażają się na wielu płaszczyznach. Dorosłe osoby z autyzmem pracujące w Pracowni Rzeczy Różnych tworzą wiele ekologicznych produktów np. budki dla różnych gatunków ptaków, wspierając w ten sposób bioróżnorodność"
, mówi Joanna Grochowska, Wiceprezes Fundacji SYNAPSIS. "Ekologiczne widzenie problemów ludzkich, rodzinnych i społecznych przyświeca nam także w codziennej pracy. Tworzymy pomoce terapeutyczne wykorzystując ekologiczne materiały, również te przeznaczone do recyklingu. Zwracamy uwagę na energooszczędność wykorzystywanych przez nas urządzeń. Dzięki akcji „Zrzuć zbędne kilowaty” zakupimy energooszczędne świetlówki do naszych czterech ośrodków dla osób z autyzmem", dodaje Joanna Grochowska.

Więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ

www.stenarecycling.pl


Stena Recycling Sp. z.o.o. - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D