Aktualności

24-04-2017

FIEGE Sp. z o.o. otrzymała tytuł „Gazeli Biznesu 2016”. Firma znalazła się w gronie najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce, w rankingu organizowanym od 2000 roku przez redakcję Pulsu Biznesu. Nagroda została wręczona 14 marca w czasie uroczystej gali w hotelu Hilton.


21-04-2017

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce, zbuduje kolejny obiekt dla firmy DSV Solutions. Centrum logistyczne o powierzchni 25 000 m kw. powstanie w Pęcicach, w ramach Panattoni Park Janki II. W podpisaniu umowy doradzali eksperci z firmy JLL, zaś generalnym wykonawcą inwestycji jest Kajima Poland.


20-04-2017

Firma Mycs rozpoczęła działalność w nowo oddanej do użytkowania hali G North-West Logistic Park 2 w Szczecinie.


19-04-2017

Wyrokiem z dnia 20 grudnia 2016 roku Sąd Okręgowy w Warszawie zasądził od GDDKiA na rzecz konsorcjum wykonawców kwotę niemal 30 mln złotych oraz odsetki za okres ponad czterech lat. Konsorcjum w składzie Polimex-Mostostal S.A., Mostostal Warszawa S.A. i Acciona Infraestructuras S.A. reprezentowała kancelaria White & Case. Wyrok jest już prawomocny.


11-04-2017

Vastint informuje o otrzymaniu certyfikatu LEED Platinum dla trzech budynków pierwszego etapu Business Garden we Wrocławiu. Zastosowane rozwiązania architektoniczne i wdrożone systemy wpływają na wysoki komfort środowiska pracy,  zapewniając jednocześnie mniejsze zużycie energii i wody.


10-04-2017

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu projekt PNP Design - dział kancelarii Peter Nielsen & Partners Law Office dedykowany przede wszystkim branży kreatywnej, startupom oraz podmiotom działającym w obszarze nowych technologii.


Warszawa, 16-01-2017

Już 16 stycznia 2017 roku w Warszawie odbędzie się siódma edycja Kongresu Podatków i Rachunkowości KPMG. Jest to największe coroczne wydarzenie tego typu w Polsce skierowane do kadry zarządzającej, przede wszystkim dyrektorów finansowych i głównych księgowych.


20-12-2016

Grudniowe wydanie magazynu KPMG w Polsce - Frontiers in tax, zawierające szereg ciekawych artykułów w obszarze podatku PIT.


30-09-2016

Przegląd najważniejszych zmian w prawie europejskim, w tym w prawie polskim, a także komentarze prawników zespołu Finansów i Bankowości Kancelarii Deloitte Legal.


27-07-2016

Punkt Zwrotny to kwartalny magazyn biznesowy, na łamach którego eksperci KPMG w Polsce podejmują aktualne tematy istotne dla praktyków biznesu.


4-07-2016

Skutki wystąpienia UK z UE dla polskich przedsiębiorców.


29-06-2016

Nowe wydanie magazynu KPMG w Polsce - Frontiers in tax, przybliża wybrane zmiany w prawie celnym, które dotyczą m.in. rozszerzenia uprawnień upoważnionych przedsiębiorców, zabezpieczenia długu celnego oraz zmian w zakresie wartości celnej.


Helsinki, 22-05-2017

Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie wspólnie z partnerami organizuje misję gospodarczą dla firm z branży optoelektroniki jednej z najbardziej perspektywicznych gałęzi przemysłu nowoczesnych technologii w dniach 22-23 maja 2017 r., w Helsinkach w Finlandii.


Nadarzyn k/Warszawy, 21-04-2017

„INVESTATE POLAND” to jedyna w kraju tego typu prestiżowa impreza o ogromnym znaczeniu dla branży inwestycyjnej. Targi skierowane są do inwestorów nie tylko z Polski, ale i całej Europy. Zgłoszenia wystawców przyjmowane są do 31 marca br.


Gdynia, 11-04-2017

Biznespolska.pl oraz Miasto Gdynia zaprasza na drugi już "Baltic Sea Business Mixer", który odbędzie się 11 kwietnia w Muzeum Emigracji w Gdyni, na który zaproszeni zostali czołowi przedstawiciele największych firm z regionu Morza Bałtyckiego. Konferencja jest podzielona na 3 panele dyskusyjne, poruszone tematy będą dotyczyły szerokiej gamy rozwijających się sektorów BPO, produkcji, logistyki, energii czy handlu morskiego.


Warszawa, 7-04-2017

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Akademia Finansów i Biznesu Vistula serdecznie zapraszają na „Dialog Obywatelski” z udziałem Komisarz Unii Europejskiej ds. Handlu, Cecilii Malmstrőm i Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju Tadeusza Kościńskiego, pt. Nowe gospodarcze możliwości dla Polski i UE oraz „Forum CETA”.


27-02-2017

Ruszyła kampania informacyjna Ministerstwa Rozwoju promująca Markę Polskiej Gospodarki. Akcja ma zachęcić polskie firmy - głównie z sektora MŚP - do korzystania z rządowych programów dla eksporterów i poszukiwania informacji o nich na Portalu Promocji Eksportu: www.trade.gov.pl.


30-01-2017

Jak wynika z raportu „Kierunki 2017. Negatywne szoki gospodarcze. Stress-testy polskiej gospodarki w 2017 r.”, przygotowanego przez DNB i Deloitte, gospodarka Polski najbardziej wrażliwa jest na wstrząsy ekonomiczne w gospodarkach globalnych, jak USA i Chiny, a także u części europejskich sąsiadów. Jednocześnie niemal wszystkie analizowane sektory polskiej gospodarki wydają się odporniejsze na pogorszenie koniunktury niż podczas ostatniego kryzysu.


 

Projekt i wykonanie i2D