Jones Lang LaSalle Sp. z o.o.: Nowy Świat 2.0 wyróżniony certyfikatem LEED Gold

13-09-2017

Biurowiec Nowy Świat 2.0 w Warszawie został wyróżniony certyfikatem ekologicznym LEED Gold. Eksperci z JLL wspierali inwestora - Centrum Bankowo-Finansowe "Nowy Świat" S.A. - w uzyskaniu certyfikatu.

„Projekt biurowy Nowy Świat 2.0 to starannie przemyślany projekt, który koncentruje się nie tylko na potencjalnych najemcach, ale na minimalizowaniu wpływu obiektu na środowisko. Projekt położony jest w samym sercu miasta, i jest dobrze skomunikowany z drogami, ścieżkami rowerowymi i transportem publicznym. Infrastruktura budynku obejmuje specjalne miejsca parkingowe dla pojazdów niskoemisyjnych i dobrze rozwiniętą infrastrukturę rowerową. Przeszklona konstrukcja pozwala na dostęp naturalnego światła dziennego. Nowy Świat 2.0 posiada również najnowsze energooszczędne systemy wentylacji i klimatyzacji”, komentuje Regina Gul, Senior Project Manager w JLL.

Materiały użyte podczas prac budowlanych były produkowane lub wydobywane nie dalej niż 800 km od obiektu. Ponadto, materiały wykończeniowe stosowane do inwestycji odznaczają się niską zawartością lotnych związków organicznych. Nowy Świat 2.0 wyposażony jest też w wysokowydajne urządzenia sanitarne, które umożliwiają zmniejszenie zużycia wody.

Kolejną zaletą budynku Nowy Świat 2.0 jest jego prestiżowa lokalizacja. Budynek usytuowany jest przy Trakcie Królewskim w Warszawie, w pobliżu Uniwersytetu Warszawskiego i Giełdy Papierów Wartościowych. Znajduje się również w bezpośredniej bliskości jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta - Alej Jerozolimskich, łączących dzielnicę Śródmieście z obszarami prawobrzeżną Warszawą. Nowa inwestycja jest dobrze obsługiwana przez transport publiczny. Obejmuje on stacje PKP Powiśle i Metro Centrum wraz z dwoma stacjami rowerów miejskich Veturilo. Budynek jest oddalony o zaledwie 20 minut spacerem od Starego Miasta w Warszawie.

Nowy Świat 2.0 został opracowany zgodnie z normą techniczną klasy A i oferuje około 4200 mkw nowoczesnej powierzchni biurowej na pięciu kondygnacjach. Na parterze i podziemnym piętrze znajdują się oddziały handlowe i usługowe, które wychodzą na jedną z najbardziej ekskluzywnych i znanych ulic Warszawy - Nowy Świat. Ponadto pod budynkiem znajduje się parking i infrastruktura rowerowa, w tym szatnie z kabinami prysznicowymi dla rowerzystów.

Budynek został zaprojektowany przez AMC - Andrzej M.Chołdzyński Sp. z o.o., renomowane studio architektoniczne. Inwestorem Nowego Światu 2.0 jest Centrum Bankowo-Finansowe "Nowy Świat" S.A., a projekt został opracowany przez firmę Karmar. Budynek został uznany za Budynek Roku 2016.


Jones Lang LaSalle Sp. z o.o. - więcej aktualności i informacji

 

Projekt i wykonanie i2D