BALAJCZA Linguistic Services: tłumaczyła symultanicznie na Polsko-Brytyjskim Forum Naukowym

1-10-2018

BALAJCZA tłumaczyła symultanicznie na Polsko-Brytyjskim Forum Naukowym (UK-Poland Science Forum) organizowanym przy współpracy Ambasady Wielkiej Brytanii i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wydarzenie odbyło się w dniach 13 i 14 września w Warszawie.

Forum poświęcone było współpracy pomiędzy przedstawicielami środowisk naukowych, centrów transferu technologii oraz instytucji wspierających rozwój lub odpowiedzialnych za wdrażanie nowych, innowacyjnych rozwiązań w Polsce i Wielkiej Brytanii. Spotkanie było okazją do pokazania, jak wiele już udało się osiągnąć w wyniku polsko-brytyjskiej współpracy w dziedzinie nauki i innowacji. Zapoczątkowało również rozwój nowych form, obszarów oraz metod współpracy.

Forum stanowiło główny punkt Polsko-Brytyjskiego Roku Przedsiębiorczości, Nauki i Innowacji 2018 (YESI). Inicjatywa ta została zapoczątkowana w grudniu ubiegłego roku przez Premiera Mateusza Morawieckiego i Premier Teresę May jako jedno z ustaleń dwustronnych konsultacji międzyrządowych mających na celu dalsze wzmocnienie współpracy między Polską a Wielką Brytanią, również w dziedzinie nauki i innowacji. W Forum uczestniczyli przedstawiciele świata nauki z obydwu krajów. Poruszane tematy dotyczyły współpracy m.in. w zakresie nauki, innowacji i budowania przyjaznych ekosystemów zarówno dziś jak i w przyszłości.

W razie zapotrzebowania na jakiekolwiek usługi tłumaczeniowe, prosimy o kontakt mailowy: balajcza@balajcza.pl
www.balajcza.pl


BALAJCZA Linguistic Services - więcej aktualności i informacji

 

Projekt i wykonanie i2D