Domański Zakrzewski Palinka Sp. K.: Zaklinacze słonia, czyli o współpracy startupu z bankiem

23-05-2019

Bank BNP Paribas wraz z DZP, Impact oraz Fintek przygotował specjalny poradnik nt. współpracy startupu z dziedziny fintech z bankiem. W publikacji wiele przydatnych informacji, które pomogą i ułatwią startupowi zrobić pierwszy krok do kooperacji z bankiem.

W publikacji czytelnicy znajdą odpowiedzi m.in. na pytania:

  • w jakich przypadkach należy starać się o licencję na prowadzenie działalności z Komisji Nadzoru Finansowego i jakie wymogi organizacyjne i finansowe należy spełnić?
  • jakich przepisów należy przestrzegać i jakie regulacje wdrożyć w swojej firmie, żeby prowadzić działalność regulowaną?
  • co jest najważniejsze w kooperacji z bankiem?
  • W materiale znajdują się również informacje z obszaru architektury IT oraz IT Security.

Autorzy poradnika przekonują, że startupy nie powinny obawiać się współpracy z tak dużą organizacją jaką jest bank BNP Paribas. Eksperci wierzą, że łącząc siły i dbając o partnerskie relacje, taka współpraca może zaowocować innowacyjnymi rozwiązaniami dla klientów.
Wsparcie, zarówno w tworzeniu poradnika, jak i na etapie faktycznej współpracy ze startupami, ze strony kancelarii Domański Zakrzewski Palinka, ma umożliwić przejście „suchą nogą” przez wyzwania prawne stojące przed przedsiębiorcami stawiającymi kroki w mocno regulowanym otoczeniu działalności finansowej.

Zaangażowanie doradcy prawnego doświadczonego w obsłudze branży finansowej pozwala na sprawne przygotowanie firmy i udzielenie wsparcia w ewentualnym procesie licencyjnym oraz w funkcjonowaniu pod nadzorem KNF. Zrozumienie specyficznych potrzeb i oczekiwań founderów poparte doświadczeniem Kancelarii w doradztwie na rzecz startupów zapewni m.in. dobór odpowiedniej formy prawnej i jurysdykcji, pomoc w tworzeniu programów motywacyjnych, wsparcie w negocjacjach kolejnych rund finansowania czy strukturyzacji zasad współpracy pomiędzy partnerami/VC czy aniołami biznesu – mówi Maciej Zajda, Senior Associate z Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych w DZP.

Pobierz publikację


Domański Zakrzewski Palinka Sp. K. - więcej aktualności i informacji

 

Projekt i wykonanie i2D