Greencarrier Freight Services Poland Sp. z o.o.: Oddział Szczecin po trzech latach przeniósł się do nowej lokalizacji

12-09-2019

Otwarcie nowego magazynu i wzmocnienie biura spedycyjnego w Szczecinie stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na usługi logistyczne klientów regionu oraz wpisuje się w strategie rozwoju firmy w Polsce.

Greencarrier Freight Services, z siedzibą główną w Szwecji, to jedna z największych w Skandynawii firm z branży TSL, specjalizujących się w globalnych rozwiązaniach transportowych – drogą morską, lotniczą, drogową i kolejową, przede wszystkim na obszarze Europy Wschodniej, Środkowej Azji i Chin. Jednocześnie oferuje usługi logistyki kontraktowej. Greencarrier posiada centra dystrybucyjne w 14 krajach. Łącznie zatrudnia ok. 800 pracowników. Firma działa w Polsce od 2012 roku. Obecnie ma sześć oddziałów w: Warszawie (transport lotniczy), Gdynia (transport morski i kolejowy), i Dąbrówce, Katowicach, Poznaniu  oraz w Szczecinie (transport drogowy i logistyka magazynowa).

Właśnie w Szczecinie Oddział Greencarrier przeniósł się do nowej siedziby w „Panattoni Park Szczecin II Trzebusz”. Nowy magazyn łączy funkcję nowoczesnego terminala cross-dok zwiększającego możliwości obsługi potoków ładunkowych z i do Skandynawii oraz magazynu logistycznego obsługującego operacje magazynowe klientów logistyki kontraktowej. Nowy obiekt to magazyn klasy A, dostosowany do najwyższych standardów bezpieczeństwa przechowywanych w nim towarów co w połączeniu z doskonałą lokalizacją, bezpośrednio przy trasie S3/A6 zwiększa atrakcyjność oferowanych usług dla firm z Regionu Pomorza Zachodniego i Skandynawii. W szczecińskim oddziale oprócz logistyki kontraktowej zajmujemy się zarówno transportem LTL, jak też FTL. Stawiamy na połączenie pomiędzy Skandynawią a naszym krajem, obsługujemy transporty wewnątrz Polski oraz te międzynarodowe.

Charakterystyka ogólna magazynu:

  • Magazyn klasy A.
  • Pojemność ok. 4000 miejsc paletowych.
  • Doki  hydrauliczne i brama 0
  • Monitoring całodobowy CCTV, system tryskaczy p.poż.
  • Lokalizacja w sąsiedztwie węzła autostradowego „Szczecin Dąbie”

Greencarrier Freight Services Poland Sp. z o.o. - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D