TMF Poland Sp. z o.o.: Centrum Europejskie TMF Group w Katowicach zatrudni więcej osób niż planowano

2-04-2021

31 marca 2021 - Kilka miesięcy po rozpoczęciu działalności Regionalnego Centrum Dostaw TMF Group w Katowicach w zeszłym roku, pracuje tam już ponad 130 osób. To więcej niż planowano na tym etapie rozwoju RDC. Ponadto ogłoszenia rekrutacyjne przyciągały tak dobrze wykwalifikowanych kandydatów, że zarząd Grupy zdecydował o podwyższeniu limitu zatrudnienia na koniec tego roku z 300 do 350 stanowisk.

Regionalne Centrum Dostaw TMF Group w Katowicach jest niezależną jednostką w ramach globalnych struktur grupy. Jej pracownicy są częścią międzynarodowych zespołów obsługujących bezpośrednio jedne z największych firm na świecie, które TMF Group wspiera w obszarach księgowo-podatkowych, kadrowo-płacowych oraz sekretariatu korporacyjnego.

- Od kilku miesięcy intensywnie rekrutujemy - początkowo specjalistów z większym doświadczeniem, teraz także obiecujących kandydatów na starcie kariery zawodowej. Na początku roku nawiązaliśmy strategiczne partnerstwo z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Prowadzimy też rozmowy z innymi wiodącymi uczelniami w regionie. Wszyscy nowi pracownicy stoją przed dużym wyzwaniem pracy od pierwszego dnia w międzynarodowym środowisku, obsługując jedne z największych światowych firm - mówi Michał Kościanek, Dyrektor Regionalnego Centrum Dostaw TMF Group. - Zarówno poziom kompetencji doświadczonych specjalistów, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie do współpracy, jak i predyspozycje osób z mniejszym doświadczeniem, skłoniły kierownictwo centrali do zwiększania liczby wakatów poza wcześniej przyjętym planem. - dodał Michał Kościanek.

Ponad 60% firm z listy Fortune Global 500 i FTSE 100 oraz prawie połowa z 300 największych na świecie firm private equity korzysta z usług TMF Group. Pracownicy Centrum świadczą usługi księgowe, podatkowe, kadrowo-płacowe i sekretariat korporacyjny klientom z Anglii, Irlandii, Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Islandii, Francji, Włoch, Belgii, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Luksemburga, a nawet tych z siedzibą na Wyspach Normandzkich (Guernsey i Jersey).

- Z przyjemnością poznałem wyniki firmy. Kilka miesięcy po ogłoszeniu decyzji o utworzeniu nowego centrum TMF Group widać, że Katowice były właściwym wyborem dla tej nowej inwestycji. To także sygnał dla innych inwestorów, że nasze miasto oferuje doskonałe warunki rozwoju dla firm planujących szybki rozwój. Życzę Grupie TMF dalszych sukcesów w budowaniu struktur organizacyjnych w Katowicach - mówi Marcin Krupa, Prezydent Katowic.

TMF Group działa w 80 lokalizacjach na całym świecie, przy czym Polska jest jedną z najbardziej strategicznych. Polski oddział TMF Group z biurami w Warszawie i Katowicach zatrudnia obecnie ponad 500 osób i jest jednym z największych oddziałów TMF Group w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA).

Centrum Dostaw TMF Group z siedzibą w Katowicach jest organizacyjnie niezależną strukturą z polskiego oddziału. Według nowych planów zatrudni 350 osób.

O TMF Group w Polsce

Zatrudniając ponad 500 ekspertów w biurach w Warszawie i Katowicach, TMF Polska jest jednym z największych oddziałów Grupy TMF w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). TMF Polska obsługuje ponad 800 polskich i międzynarodowych klientów. Zespół TMF Group wspiera klientów w zakresie księgowości i podatków, obsługi kadrowo-płacowej oraz sekretariatu korporacyjnego.

Więcej: https://www.tmf-group.com/pl-pl/about-us/

O TMF Group

TMF Group jest czołową firmą świadczącą administracyjne usługi biznesowe dla firm, w obszarze rozwoju międzynarodowego – organicznego lub w wyniku fuzji i przejęć, oraz dla funduszy inwestycyjnych.

Z ponad 9 tys. ekspertów, działających w ponad 80 lokalizacjach, jesteśmy jedyną firmą o zasięgu globalnym, która oferuje łącznie usługi powiernicze, sekretariatu korporacyjnego, księgowe i podatkowe oraz w zakresie kadr i płac, które mają kluczowy wpływ na sprawną działalność firm inwestujących
i działających w wielu jurysdykcjach.

Wiemy, jak ułatwić dostęp do najbardziej atrakcyjnych rynków – bez znaczenia jak złożonych pod kątem prowadzenia biznesu – szybko, bezpiecznie i efektywnie.

To dlatego z naszych usług korzysta ponad 60 proc. firm z listy Fortune Global 500 i FTSE 100 oraz blisko połowa z 300 największych na świecie firm private equity.

Więcej: www.tmf-group.com

O Katowicach:

Katowice, położone w południowej Polsce, są centralnym miastem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, zamieszkałej przez niemal 2,3 miliona ludzi. Przyjazny klimat inwestycyjny tworzą doskonale rozwinięta sieć drogowa ze zrównoważonym transportem, dostęp do 3 międzynarodowych lotnisk oraz silne tradycje akademickie. Zdolności językowe i wielojęzyczność potwierdzają inwestorzy, w których centrach biznesowych świadczone są usługi w ponad 30 różnych językach obcych. Dodatkowo zauważa się dynamiczny wzrost nowoczesnej powierzchni biurowej, której podaż obecnie wynosi blisko 590 tys. m2, a w perspektywie do 2023 r. powinna ona wzrosnąć o kolejne 190 tys. m2.

Więcej: www.invest.katowice.eu

Dalsze informacje:

Anna Przybysz
Senior Account Manager/Icon Strategies
a.przybysz@iconstrategies.pl / +48 609 373 155

Giampaolo Arghittu
External Communication Manager, EMEA / TMF Group
giampaolo.arghittu@tmf-group.com / +44 (0) 798 331 4989


TMF Poland Sp. z o.o. - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D