Blaklader Workwear Sp. z o.o.: Roboty w szeregach Blåklädera

7-12-2021

Uznany, szwedzki producent wysokiej jakości odzieży roboczej – Blåkläder, który w Polsce zadebiutował w 2019 roku, zrealizował już trzy inwestycje w pełni zautomatyzowane rozwiązanie logistyczne, jakim jest AutoStore, obsługiwany przez… roboty.

AutoStore to najprościej mówiąc system efektywnego składowania oraz kompletacji zamówień. Przypomina ogromny zestaw klocków, w tym przypadku pudełek. Tworzą one kolumny, a te natomiast siatkę. Po jej górnej powierzchni poruszają się roboty, których zadaniem jest pobieranie pudełek z zawartością wskazaną przez personel oraz ich dostarczanie do bramki kompletacyjnej.  

Blåkläder zaczął wykorzystywać AutoStore w 2016 r., stając się tym samym jedną z pierwszych firm w Szwecji, która zdecydowała się wdrożyć u siebie takie rozwiązanie.

Postępujący proces międzynarodowej ekspansji i coraz liczniejsze grono odbiorców skłoniły producenta już do trzech inwestycji w AutoStore. W ramach ostatniej z nich główny magazyn w Svenljunga zyskał kolejnych dziesięć robotów. Wszystko po to, by pomimo coraz większego zainteresowania jego ofertą, Blåkläder mógł w dalszym ciągu realizować szybką i sprawną obsługę zamówień swoich klientów.

Blåkläder to szwedzki producent wysokiej jakości odzieży roboczej przystosowanej do pracy w najróżniejszych, nawet najtrudniejszych warunkach – od niewielkich warsztatów po ekstremalne miejsca takie jak kopalnie czy platformy wiertnicze. W naszym kraju marka zadebiutowała w 2019 roku, rozszerzając tym zasięg swojego działania już do 16 krajów.


Blaklader Workwear Sp. z o.o. - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D