SAS Scandinavian Airlines : Nowy prezes i dyrektor zarządzający SAS Group

17-09-2010

Rada Zarządzająca SAS AB mianowała Rickarda Gustafsona na stanowisko nowego Prezesa i Dyrektora Zarządzającego Grupy SAS.

Rickard Gustafson ma 46 lat i pełni obecnie funkcję Dyrektora Zarządzającego w grupie ubezpieczeniowej Codan/Trygg-Hansa.

"Rickard Gustafson to doświadczony lider, z bogatym doświadczeniem zdobytym na rynku międzynarodowym, który dowiódł, że potrafi generować bardzo dobre wyniki firmy. Jako dyrektor zarządzający Codan/Trygg-Hansa, jest odpowiedzialny za rynek nordycki. Posiada szerokie doświadczenie w obszarze rozwoju strategii, działań marketingowych, a także optymalizacji procesów, zdobyte w sektorze finansowym i ubezpieczeniowym - w trakcie pracy na rzecz zarówno Codan/Trygg-Hansa, jak i GE Capital. Rada jednogłośnie uznała, że jest idealnym kandydatem na kontynuatora wdrażania strategii Core SAS i dalszego rozwoju Grupy," powiedział Fritz Schur, przewodniczący Rady Zarządzającej SAS.

Jak mówi sam Rickard Gustafson "SAS to wyjątkowa skandynawska marka. W ciągu ostatnich lat wykonano wielki wysiłek, by utworzyć solidną platformę na przyszłość. Jestem gotowy podjąć się wyzwania kierowania dalszym rozwojem firmy, wspólnie z wszystkimi pracownikami SAS.”

Nowy prezes Grupy SAS jest osobą otwartą, o silnej motywacji i pełną energii. Ukończył Uniwerystet Linköping w Szwecji z tytułem dyplomowanego inżyniera w dziedzinie ekonomii przemysłowej (industrial economy), zdobytym w Instytucie Technologii. Jest żonaty, ma dwoje dzieci.

Obecny Prezes i Dyrektor Zarządzający Grupy SAS, Mats Jansson, odejdzie ze stanowiska z dniem 1 października 2010 r. Rickard Gustafson obejmie jego funkcję nie później niż w marcu 2011 r. Do tego momentu, obowiązki na tym stanowisku będzie pełnił John Dueholm, Wiceprezes i Dyrektor Zarządzający SAS.


SAS Scandinavian Airlines - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D