SAS Scandinavian Airlines : Uruchomi nową trasę Katowice-Kopenhaga

17-10-2011

Wraz z początkiem letniego rozkładu lotów, Skandynawskie Linie Lotnicze SAS uruchomią nowe połączenie na trasie Katowice – Kopenhaga.

Rejsy na nowej trasie wystartują 26 marca 2012 roku i będą realizowane cztery razy w tygodniu: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek.

Połączenie będzie obsługiwane przez samoloty CRJ200 lub CRJ900 NextGen. Dokładne godziny rejsów oraz ceny biletów będą znane od 14 października, kiedy loty pojawią się w systemie rezerwacyjnym.

Samoloty SAS wylatujące z Katowic będą lądować w kopenhaskim porcie lotniczym Kastrup, które jest głównym hub-em linii SAS (co oznacza liczne możliwości przesiadek na inne rejsy) i jednocześnie jednym z najbardziej lubianych przez pasażerów i przyjaznych lotnisk: łatwym do przesiadki, kameralnym, określanym jako „ciche”, wielokrotnie nagradzanym.

Tym samym dzięki licznym, bezpośrednim połączeniom SAS i partnerów sojuszu Star Alliance z kopenhaskiego lotniska, pasażerowie podróżujący z Katowic zyskują nie tylko dogodną komunikację z Danią i Skandynawią ale także z wieloma miastami na całym świecie.

Katowice to piąte polskie miasto na mapie połączeń SAS - oprócz tego połączenia SAS w Polsce oferuje bezpośrednie rejsy do Kopenhagi z Gdańska, Poznania i Warszawy oraz z Gdańska do Oslo (lotnisko Gardermoen) i od 23 października do Sztokholmu (lotnisko Arlanda). Łącznie SAS oferuje połączenia do ponad 60 skandynawskich miast.

Rezerwacja i zakup biletów od 14 października na stronie internetowej www.flysas.pl oraz we wszystkich biurach podróży posiadających licencję IATA. Na stronie www.flysas.pl znajduje się bardzo prosty i funkcjonalny system wyświetlania dostępnych miejsc i taryf – na kilka dni przed i po sugerowanej dacie przelotu. SAS, jak zawsze zapewnia: min. 23 kg bagażu bez opłat, 25% zniżki dla dzieci, darmowy check-in online, przy stanowiskach odpraw lub w automacie oraz punkty EuroBonus za każdą podróż.

Nowy kierunek w siatce połączeń SAS oficjalnie ogłosiła Dyrektor Generalna SAS w Polsce Wanda Brociek podczas konferencji prasowej, na której zainaugurowano nowe połączenie z Gdańska do Sztokholmu (od 23 października).

„Kolejne polskie miasto w siatce połączeń to znak bardzo intensywnego rozwoju i ekspansji SAS. Jestem bardzo zadowolona, że nasze starania o nowe połączenie z Katowicami zostały zakończone sukcesem! Na mapie połączeń SAS to już drugie obok Wrocławia miasto w południowej części kraju, z którym wiążemy duże nadzieje. Liczymy, że chętnie będą z niego korzystać zarówno osoby podróżujące w celach biznesowych, jak i turystycznych” – powiedziała Wanda Brociek.

Od letniego rozkładu lotów, oprócz trasy Katowice- Kopenhaga, SAS zaoferuje w sumie 21 nowych połączeń, w tym m.in. z Kopenhagi do Malagi, Splitu i Dubrownika oraz ze Sztokholmu do Barcelony, Dubrownika, Malagi czy Alicante. Więcej informacji TUTAJ

Z radością zapraszamy na pokład SAS – najbardziej punktualnej linii lotniczej w Europie, a w lipcu i sierpniu 2011 także najbardziej punktualnej linii na świecie!


SAS Scandinavian Airlines - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D