Nowa innowacyjna płyta warstwowa Ruukki® Patina dodaje fasadom kolorytu 
 
 
 

Ruukki Construction, wiodący producent stalowych komponentów budowlanych, wprowadza na rynek nową płytę warstwową Ruukki® Patina. Płyta ta łączy energooszczędne własności z patynowaną powierzchnią, która wnosi do projektów lekkiej obudowy budynków nowy, długo oczekiwany wygląd. Okładzina zewnętrzna płyty Ruukki Patina wykonana jest ze stali Cor-Ten®, szczególnie popularnej wśród architektów.

 
Szczelna płyta Ruukki Patina dla ścian zewnętrznych umożliwia zmniejszenie kosztów energii  budynku o 20%, co z kolei redukuje emisje CO2 i pozwala uzyskać wyższą punktację w systemach certyfikacji środowiskowej LEED i BREEAM.
Stal Cor-Ten® stanowi jeden z najbardziej ekologicznych wyborów, gdyż jest to stal niepowlekana. Po zakończeniu okresu użytkowania, może być w całości poddana recyklingowi.
 
Płyty Ruukki Patina cechują się wyjątkową trwałością i z czasem zmieniają swój kolor z rdzawo-brązowego na coraz ciemniejszy dzięki formującej się warstwie patyny, która sprawia, że w przypadku zarysowań powierzchnia produktu sama wraca po jakimś czasie do oryginalnego wyglądu. 
 
Wprowadzenie na rynek płyt Ruukki Patina jest zgodne ze strategią zrównoważonego rozwoju Ruukki, której celem jest oferowanie zrównoważonych, bezpiecznych, energooszczędnych i trwałych produktów dla budownictwa przemysłowego, komercyjnego, biurowego i logistycznego.
 
Płyty warstwowe Ruukki Patina produkowane są w zakładach Ruukki w Alajärvi i w Obornikach Wlkp.
 
Klinknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej!
 

Projekt i wykonanie i2D