PoWtŚrCz PtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

SPCC & Linklaters Webinar: Praca zdalna – najczęstsze problemy pracodawców

online
5 Listopad 2020, 09:30

Aby zobaczyć pełną listę uczestników i zaproszenie zaloguj się



Praca zdalna zostaje z nami na dłużej, a to oznacza potrzebę uporządkowania tymczasowych rozwiązań wprowadzanych ad hoc.

Jak bardzo to aktualny temat pokazała wysoka frekwencja i liczne pytania, które pojawiły się na dzisiejszym spotkaniu @SPCC & @Linklaters Webinar: Praca zdalna – najczęstsze problemy pracodawców.


@Monika K  @Łukasz  - dziękujemy za merytoryczny i bardzo praktyczny „przewodnik” po obowiązujących przepisach i najlepszych rozwiązanych.

A oto krótkie podsumowanie kilku podstawowych kwestii:
    Czy jest obowiązek sporządzenia regulaminu pracy zdalnej?

NIE. Ale taki dokument może być bardzo pomocny. Jasne reguły pracy zdalnej pomogą uniknąć ewentualnych problemów, np. związanych z dostępem osób niepowołanych do danych firmowych (gdy pracownik pracuje zdalnie z publicznego miejsca, kawiarenki etc.), niemożnością pojawianie się pracownika w biurze na wezwanie (gdy okazuje się, że pracuje zdalnie, ale z innego miasta).

    Czy pracownik może pracować na kwarantannie, jeśli jest zdrowy?
TAK. Pracownik na kwarantannie może pracować i otrzymuje wówczas pełne wynagrodzenie. Może nawet wykorzystać w czasie kwarantanny urlop wypoczynkowy. Jeśli w czasie kwarantanny rozchoruje się powinien przejść na zwolnienie lekarskie.

    Czy pracownik może żądać ekwiwalentu za koszty związane z mediami?
NIE. Nie ma podstawy prawnej, która stanowiłaby podstawę takiego żądania, jednak niektórzy pracodawcy  sięgają po takie rozwiązania wypłacając np. ryczałt czy pokrywając koszty upgradu połączenia internetowego koniecznego do efektywnego wykonywania obowiązków.


Projekt i wykonanie i2D