Ambasador Królestwa Szwecji w Polsce odwiedził Invest-Park Białogard (Północno-Zachodnia Polska)

Białogard, 17-06-2014

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 29.05.2014r. Białogardzki Park Inwestycyjny „Invest-Park” odwiedził Ambasador Królestwa Szwecji w Polsce Pan Staffan Herrstrom.

Pan Ambasador odwiedził firmy prowadzące działalność gospodarczą w Inkubatorze Technologicznym w Białogardzie. Aktualnie w Inkubatorze Technologicznym (8.000m2) zlokalizowanych jest 10 firm, które w sumie zatrudniają ok. 330 osób. Następnie w sali konferencyjnej Inkubatora spotkał się z przedstawicielami szwedzkich spółek zlokalizowanych w regionie szczecińskim, koszalińskim i słupskim.

Przyjazd Pana Ambasadora do Białogardu dał możliwość zaprezentowania Inkubatora Technologicznego oraz projektu „Invest-Park Białogard”, który jest szczególnie dedykowany dla przedsiębiorców ze Skandynawii, którzy planują uruchomienie produkcji w Polsce lub rozwój aktualnie prowadzonej.

„Dziękuję lokalnym władzom za zaproszenie, a także firmom, które dzisiaj odwiedziliśmy, tj. Elfa Manufacturing, MPS International oraz Above Meble. To jest moja pierwsza wizyta w Białogardzie oraz w Koszalinie. Jestem szczęśliwy, że mogłem dowiedzieć się o bardzo pozytywnych doświadczeniach szwedzkich firm, które zdecydowały się zainwestować w Państwa regionie. Bardzo interesujące było zobaczenie i pozyskanie informacji o Inkubatorze Technologicznym w Białogardzie, który poprzez swoje istnienie daje nowe możliwości rozwoju dla innych firm
” powiedział Ambasador Staffan Herrstrom.

Ambasadorowi towarzyszył Pan Daniel Larsson – Radca Handlowy Ambasady Szwedzkiej w Polsce.

„Każda z firm, które dzisiaj odwiedziliśmy wykazuje ogromne zadowolenie z inwestycji na tym terenie. Firmy mówią o łatwości, z jaką można tu prowadzić swój biznes. Oferta „Invest-Parku”, która daje możliwości wsparcia dla przedsiębiorstw z kapitałem skandynawskim, planujących uruchomienie lub rozwój aktualnie prowadzonej działalności gospodarczej w Polsce, jest jedną z pierwszych, którą przedstawiamy przedsiębiorcom w Ambasadzie”  mówił Pan Daniel Larsson.

„Coraz częściej Białogard odwiedzają przedstawiciele międzynarodowych środowisk gospodarczych. Wysoko oceniają naszą ofertę inwestycyjną, a podejmowane działania już przynoszą pozytywne efekty” powiedział Krzysztof Bagiński Burmistrz Białogardu.

Wizyta Ambasadora w naszym regionie cieszyła się dużym zainteresowaniem, nie tylko ze strony firm ze Skandynawii, ale także ze strony firm polskich, które już kooperują z biznesem ze Szwecji, Dani, Norwegii i Finlandii i liczą na rozwój tej współpracy.

Więcej informacji na temat pobytu ambasadora oraz projektu „Invest-Park Białogard” udziela Pan Paweł Pawlak, tel. kom. + 48 600 899 138 www.investparkbialogard.pl  

Projekt i wykonanie i2D