Aktualności z firm członkowskich

26-11-2019

W polskich strukturach Rödl & Partner utworzono stanowisko całkowicie dedykowane rozwijaniu odpowiedzialnego biznesu. Firma kładzie jeszcze większy nacisk na działania dotyczące CSR.


26-11-2019

25 listopada 2019 roku Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie wydała decyzję środowiskową dla gazociągu podmorskiego wchodzącego w skład projektu Baltic Pipe, zlokalizowanego w polskiej części Morza Bałtyckiego. Miejsce wyjścia gazociągu na ląd będzie w rejonie miejscowości Niechorze i Pogorzelica w gminie Rewal.


21-11-2019

Stres zajmuje drugą pozycję wśród najczęściej zgłaszanych problemów zdrowotnych związanych z pracą zawodową. Innowacyjna formuła wpisująca się w rytm pracy organizacji - Stressby. Program Nowych Motywacji to 3 miesięczny kurs redukcji stresu, którego celem jest pogłębiona praca z obszarem odporności psychicznej.


18-11-2019

DSV Solutions, operator specjalizujący się w zaawansowanych rozwiązaniach logistyki magazynowej, wynajął 3 500 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w Pomorskim Centrum Logistycznym, którego właścicielem jest firma Goodman. W procesie negocjowania warunków najmu DSV Solutions doradzali eksperci JLL.


14-11-2019

W ostatnich latach zauważamy rosnące zainteresowanie wśród polskich przedsiębiorstw tematem delegowania pracowników do wykonywania pracy na terenie Niemiec. Dotyczy to w szczególności pracowników będących nie będących obywatelami Unii Europejskiej. Kancelaria Rödl & Partner pragnie wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom i zaprosić na szkolenie prawno-podatkowe, które ma przybliżyć procedury i ryzyka związane z delegowaniem pracowników.


14-11-2019

W ostatnim czasie wprowadzono do ustawy o podatku od towarów i usług wiele nowych regulacji , które mają na celu uszczelnianie poboru VAT.  Od 1 stycznia 2020 r. zaczną obowiązywać kolejne zmiany w tej ustawie tzw. „quick fixes” modyfikujące w istotny sposób dotychczasowe zasady opodatkowania VAT międzynarodowego obrotu towarowego. W celu przybliżenia  ryzyka z tym związanego eksperci z Rödl & Partner przygotowali szkolenie „Zmiany w VAT na poziomie unijnym – quick fixes”.


12-11-2019

Projekt Baltic Pipe uzyskał kolejne decyzje administracyjne związane z realizacją projektu w Danii. 25 października Minister Energii i Klimatu wydał dwie decyzje związane z lokalizacją rurociągu podmorskiego: jedną dla GAZ-SYSTEM S.A. – polskiego operatora gazociągów przesyłowych i jedną dla Energinet – duńskiego operatora systemów przesyłowych gazu i energii elektrycznej. Uzyskanie tych decyzji jest ważnym krokiem dla Baltic Pipe.


6-11-2019

Volvo Buses dostarczy operatorowi transportu miejskiego Transdev w szwedzkim mieście Gothenburg 157 najnowszych przegubowych autobusów elektrycznych Volvo 7900 Electric Articulated. To największe jak dotąd pojedyncze zamówienie na autobusy elektryczne w Europie. Wszystkie zostaną wyprodukowane w Polsce – we wrocławskiej fabryce Volvo. Dostawy rozpoczną się w 2020 roku.


5-11-2019

1 lipca 1569 r. na sejmie walnym w Lublinie podpisany został akt unii Wielkiego Księstwa Litewskiego i Królestwa Polskiego. Powołana w tej sposób Rzeczpospolita Obojga Narodów stała się jednym z najpotężniejszych organizmów politycznych ówczesnej Europy. W specjalnej uchwale podjętej niedawno przez posłów podczas 82. posiedzenia Sejmu podkreślono, że „polsko-litewska unia umożliwiła narodziny wyjątkowego systemu państwowości i była jednym z najważniejszych wydarzeń stulecia na kontynencie”.


4-11-2019

Alarmujące zmiany klimatu wpływają na decyzje klientów i deweloperów, stąd w nowych inwestycjach coraz częściej stosowane są ekologiczne rozwiązania. Na co warto zwrócić uwagę chcąc zakupić eko apartament czy dom? Jak wygląda sytuacja w Polskim ekobudownictwie? Doradza Agata Karolina Lasota, właścicielka i dyrektor zarządzająca firmy LBC INVEST.


4-10-2019

W odpowiedzi na wezwanie Organizacji Narodów Zjednoczonych przedstawiciele Scania zobowiązali się do podjęcia działań walce ze zmianami klimatu.


3-10-2019

W środę, 2 października br. odbyło się oficjalne otwarcie Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów. Inwestorem nowoczesnego terminala cargo jest spółka Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A.


2-10-2019

W tegorocznej edycji rankingu brano pod uwagę 19 firm księgowych, 23 firm doradztwa podatkowego i 14 firm audytorskich. Głównym kryterium, które decydowało o pozycji w rankingu była wysokość przychodów.


1-10-2019

Najnowszy październikowy Nordic Outlook prezentujący prognozy ekonomiczne i finansowe dla rynków skandynawskich jest już dostępny.


30-09-2019

W pierwszej połowie 2021 roku IKEA otworzy sklep w Szczecinie, na który od lat czekali mieszkańcy. Budowa dwunastego sklepu IKEA w Polsce rozpocznie się już na początku października br.


27-09-2019

Dynamiczny rozwój Thompson&Stein zaowocował utworzeniem nowej spółki w strukturze grupy – Thompson&Stein Accounting OÜ specjalizującej się w obsłudze księgowej na terenie Estonii.


26-09-2019

Publikacja to cenne źródło wiedzy dla podatników i ich doradców, którzy zobowiązani są do przekazywania organom administracji skarbowej informacji, uznanych za schemat podatkowy.


25-09-2019

KIDS&Co.– ogólnopolski operator przedszkolny – uruchomił we wrześniu cztery nowe dwujęzyczne placówki edukacyjne: w Łodzi, Warszawie i dwie w Poznaniu.


20-09-2019

Dzień Klimatu w Scania odbędzie się 20 września, na kilka dni przed Szczytem klimatycznym ONZ w Nowym Jorku. W tym czasie pracownicy firmy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat zmian klimatycznych.


19-09-2019

Ericsson uroczyście otworzył wystawę „Halo, dziewczyny! Kobiety w firmie Ericsson u progu XX wieku” w kompleksie biurowym Parku Rozwoju, którego jest najemcą. Wystawa powstała we współpracy z Ambasadą Szwecji.


 

Projekt i wykonanie i2D