Działalność gospodarcza w Skandynawii

Raport SPCC "Kierunek Skandynawia - działalność gospodarcza w Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji"
Warszawa 2014

Wszystkim zainteresowanym rozpoczęciem działalności na rynkach skandynawskich polecamy publikację "Kierunek Skandynawia", która powstała przy współpracy z firmami zaangażowanymi w pierwszą edycję konferencji "Scandinavian SWOT". W publikacji znajdą Państwo kompleksowe omówienie w kontekście każdego z czterech skandynawskich państw następujących zagadnień: obecna sytuacja gospodarcza, regulacje prawne i podatkowe, różnice kulturowe a biznes oraz możliwości współpracy w obszarze transport i logistyka. Zapraszamy do lektury.


Skandynawia

BaltMetPromo Baltic Sea Region Investors' Guide 2011
Publikacja ta zawiera informacje o możliwościach inwestycyjnych w regionie Morza Bałtyckiego, a w szczególności skupia się na bałtyckich metropoliach takich jak: Berlin, Kopenhaga, Helsinki, Malmö, Oslo, Ryga, Sztokholm, Petersburg, Tallin, Wilno oraz Warszawa.

Doing business in Scandinavia 2015-2016
Przekrojowe opracowanie Mazars o kulturowych i organizacyjnych uwarunkowaniach prowadzenia działalności biznesowej w państwach skandynawskich - Danii, Szwecji i Norwegii oferuje przydatne informacje dla każdego zainteresowanego ekspansją na rynki nordyckie.

Handbook to Nordic startup investor market 2017
Państwa skandynawskie są "domem" dla połowy europejskich "jednorożców", czyli start-upów wycenianych na ponad 1 mld USD. Niniejsza publikacja KPMG Finland i Nordic Innovation o skandynawskim środowisku start-upów i ich perspektywach inwestycyjnych stanowi doskonałe wprowadzenie do tego zagadnienia dla każdego inwestora i przedsiębiorcy.

The road ahead for Scandinavian industry
Cyfrowe rozwiązania produkcyjne, czwarta rewolucja przemysłowa, zmiany klimatu, globalizacja ekonomiczna - to wszystko wyzwania, które w nadchodzących latach będą wpływać na zmianę oblicza tradycyjnego przemysłu. Niniejszy raport przygotowany przez Tieto i KTH analizuje w jaki sposób skandynawskie gospodarki radzą sobie w tym zmiennym środowisku i jak mogą się do niego dostosować, aby stabilnie się rozwijać.

 

Dania

Invest in Denmark

Rejestr duńskich przedsiębiorstw

Zakładanie działalności gospodarczej w Danii

Przewodnik po duńskim systemie podatkowym

 

Finlandia

Invest in Finland

Rejestr fińskich przedsiębiorstw

Zakładanie działalności gospodarczej w Finlandii

Przewodnik po inwestycjach w Finlandii

 

 

Norwegia

Innovation Norway

Rozliczenie podatku w Norwegii we współpracy z Multinor

Norway Exports

ABC firm w Norwegii

Zakładanie działalności gospodarczej w Norwegii

 

Szwecja

Invest in Sweden

Izba Handlowa

Krajowa Izba Gospodarcza

Sztokholmska Izba Gospodarcza

Prowadzenie działalności gospodarczej w Szwecji - materiały przygotwane przez kancelarię prawniczą Magnusson

Jak założyć firmę w Szwecji?

 

 

Projekt i wykonanie i2D