Skanska Property Poland: Rozpoczyna swoją pierwszą inwestycję biurową w Krakowie

15-10-2012

Skanska Property Poland, deweloper zielonych budynków biurowych, otrzymał właśnie pozwolenie na budowę kompleksu biurowego przy ul. Kapelanka w Krakowie. Prace budowlane nad projektem Kapelanka 42 ruszą jeszcze w tym miesiącu.

Kompleks biurowy, który powstanie w ramach projektu Kapelanka 42, składać się będzie z dwóch budynków klasy A. Całkowita powierzchnia najmu w obu biurowcach wynosić będzie ok. 30 000 m.kw. Każdy z budynków będzie miał 9 kondygnacji naziemnych i 3 podziemne. W pierwszej fazie inwestycji powstanie budynek o powierzchni najmu 12 250 m.kw. oraz podziemny garaż dla obu biurowców. Oddanie do użytku kompleksu Kapelanka 42 przewidziane jest na przełomie drugiego i trzeciego kwartał 2014 roku. Obiekt został zaprojektowany przez pracownię Medusa Group.

„Cieszymy się, że rozpoczynamy naszą pierwszą inwestycję w Krakowie. Jest to dla nas ważny rynek, z którym wiążemy długoterminowy plany, i w którym widzimy duży potencjał. Zielone budynki biurowe Skanska spotykają się z dużym zainteresowaniem także na tym nowym dla nas rynku. Potwierdza to fakt, że już na bardzo wczesnym etapie projektu Kapelanka 42  trafia do nas wiele zapytań ze strony potencjalnych najemców” – powiedział Marcin Łapiński, dyrektor regionalny, Skanska Property Poland.

Pierwsza inwestycja Skanska Property Poland w Krakowie zlokalizowana będzie u zbiegu ulic Kapelanka oraz Kobierzyńskiej, w pobliżu ważnych arterii komunikacyjnych, co zapewni dobry dojazd do autostrady A4, obwodnicy Krakowa oraz portu lotniczego Kraków-Balice. Dzięki bliskości linii autobusowych oraz tramwajowych najemcy korzystać też będą mogli z transportu publicznego. Oprócz tego na terenie kompleksu znajdzie się parking rowerowy oraz prysznice i przebieralnie dla rowerzystów.

Kapelanka 42 powstanie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, co oznacza, że podczas projektowania i budowy kompleksu wykorzystane zostaną rozwiązania pozwalające zminimalizować wpływ inwestycji na środowisko naturalne. Podobnie jak wszystkie projekty biurowe Skanska Property Poland, obiekt ubiegać się będzie o certyfikację w systemie LEED . Będzie to pierwszy budynek z tego typu certyfikatem środowiskowym w Krakowie. Innowacyjne technologie zastosowane podczas budowy biurowca zapewnią nie tylko komfortowe środowisko pracy jego użytkownikom, ale przełożą się też na znaczne obniżenie kosztów operacyjnych całego kompleksu. www.skanska.pl


Skanska Property Poland - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D