Aktualności z firm członkowskich

11-12-2023

Tematem najbliższego szkolenia będą minimalne gwarancje w Taksonomii UE i CSRD/ESRS. To będzie seria spotkań poświęconyca najbardziej palącym wyzwaniom związanym z wdrażaniem regulacji ESG! Webinar odbędzie się 14 grudnia 2023 r. (czwartek) w godz. 14:00 – 15:00.


7-12-2023

Prognozy Ericsson Mobility Report wskazują, że do końca 2029 roku globalna liczba subskrypcji 5G osiągnie 5,3 miliarda. Raport wskazuje również na ciągły wzrost globalnego, średniego zużycia danych za pomocą smartfonów. W latach 2023-2029 wzrośnie ono z 21 GB do 56 GB miesięcznie. Ericsson w najnowszym, listopadowym wydaniu Ericsson Mobility Report szacuje, że do końca 2023 roku prawie jedna piąta wszystkich globalnych subskrypcji mobilnych będzie subskrypcjami 5G. Wzrost wykazuje odporność wobec wyzwań gospodarczych i niepokojów geopolitycznych.
Analizy przedstawione w raporcie wskazują, że rok 2023 przyniesie 610 milionów nowych subskrypcji 5G. W porównaniu z 2022 rokiem jest to 63-procentowy wzrost do poziomu 1,6 miliarda i około 100 milionów subskrypcji więcej niż szacowano wcześniej.


7-12-2023

Rohlig SUUS Logistics zaprasza na webinar poświęcony tematowi eksportu polskich okien i drzwi do Stanów Zjednoczonych z udziałem gościa specjalnego z USA - Mariusza Krupińskiego. Polska branża stolarki zdobywa coraz większe uznanie na arenie międzynarodowej dzięki wysokiej jakości produktów, innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym i nowatorskiemu podejściu do designu.


4-12-2023

Vastint Poland w ciągu ostatnich sześciu miesięcy wynajął ponad 2 600 m2 powierzchni ReadyFlex w Business Garden Wrocław. Elastyczna opcja umów najmu powierzchni biurowych ReadyFlex odnosi się do wariantu, który umożliwia wynajem w pełni umeblowanych biur na krótki okres, zwykle od 6 miesięcy do 24 miesięcy. Moduły o powierzchni od 300 do 400 m2 obejmują strefę recepcyjną, zabudowę gabinetową, powierzchnie otwarte, sale konferencyjne, cross-room`y oraz zaplecze socjalne i toalety. Poza samą przestrzenią biurową, umowa najmu zapewnia również dostęp do różnorodnych udogodnień oferowanych przez nieruchomość, które dotychczas były osiągalne wyłącznie dla najemców długoterminowych.


4-12-2023

Rohlig SUUS Logistics dostrzegł potencjał Kazachstanu jako hubu logistycznego między Europą a Azją, a w szczególności Chinami. Największy polski operator logistyczny otworzył oddział w Ałmaty i oferuje w nim m.in. spedycję lotniczą, drogową, kolejową, rozwiązania intermodalne, a także stawia na rozwój usług magazynowych. Celuje również w dystrybucję produktów na rynek lokalny oraz do państw sąsiadujących – Uzbekistanu, Turkmenistanu, Tadżykistanu czy Kirgistanu.


28-11-2023

Firma KAM Redovisning oferuje 1 godzinę bezpłatnego doradztwa wszystkim firmom członkowskim zainteresowanym wsparciem na szwedzkim rynku.

KAM Redovisning to biuro rachunkowe z wieloletnim doświadczeniem, nowoczesnymi systemami informatycznymi, autoryzowanymi konsultantami i szeroką wiedzą fachową.


27-11-2023

British Primary School of Wilanów serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty w sobotę 2 grudnia, aby odkryć niesamowite możliwości nauczania, które sprawiają, że British Primary School of Wilanów jest szkołą wybieraną przez międzynarodowe rodziny w Warszawie. Dowiedz się, w jaki sposób nasza szkoła zyskała tak silną reputację dzięki rygorowi akademickiemu i doskonałości, a wszystko to w kulturze szacunku, dobrej uprzejmości i manier. Zobacz nasze udogodnienia, spotkaj się z członkami zespołu kierowniczego i uzyskaj odpowiedzi na wszystkie najważniejsze pytania.
Dzień Otwarty rozpocznie się punktualnie o 10 rano i zakończy w południe.


22-11-2023

Stena Recycling zaprasza do pobrania ebooka “Logiczne less waste. Jak optymalizować system gospodarowania odpadami w firmie?”, w którym przedstawia ideę less waste w kontekście branży produkcyjnej oraz pokazuje wymierne korzyści płynące z jej realizacji.


21-11-2023

Rozwój OZE to jeden z priorytetów UE na nadchodzące lata. W Polsce popularność tego typu inwestycji rośnie, a przedsiębiorcy coraz częściej szukają alternatyw dla energii konwencjonalnej. Jednak istnieją pewne ograniczenia, które utrudniają podłączanie kolejnych źródeł zielonej energii do krajowej sieci oraz wykorzystanie ich w najbardziej efektywny sposób. Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci CRIDO podczas webinaru, który odbędzie się w środę, 22 listopada br. o godzinie 10:00.


21-11-2023

To seria spotkań poświęconych najbardziej palącym wyzwaniom związanym z wdrażaniem regulacji ESG! Tematem kolejnego spotkania, które poprowadzą Borys D. Sawicki i Klaudia Księżopolska będzie wprowadzenie do raportowania na podstawie dyrektywy CSRD i ESRS. Webinar odbędzie się 23.11.2023 r. (czwartek) w godz. 11:30 – 12:30. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


21-11-2023

Wyniki najnowszego badania Business Environment Assessment Study (BEAS) wskazują, że gotowość do nowych inwestycji wśród firm w 9 badanych miastach wyniosła średnio 92% w 2023 roku. To o 1 punkt procentowy więcej w stosunku do poprzedniej edycji z 2021 roku. 73% decydentów badanych firm deklaruje stworzenie z tego względu nowych miejsc pracy. Kolejna, czwarta już edycja raportu Business Environment Assessment Study (BEAS), którego twórcami są Antal i Cushman & Wakefield, a partnerami Baker McKenzie, PAIH, Pracodawcy RP, Pro Progressio oraz Vastint odsłania plany inwestycyjne szefów firm działających w polskich miastach na lata 2023-2025. Polska już od dłuższego czasu utrzymuje i umacnia pozycję lidera w przyciąganiu inwestycji, także tych zagranicznych.


20-11-2023

Rohlig SUUS Logistics, wiodący operator logistyczny w Europie Środkowo-Wschodniej, umacnia swoją pozycję w Czechach dzięki nowej inwestycji. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na kompleksowe usługi logistyczne na rynku lokalnym, a także w innych krajach CEE, firma powiększa swoją powierzchnię magazynową w Brnie do 12 500 metrów kwadratowych, co oznacza wzrost o około 50%.


16-11-2023

28 października 2023 r. w hotelu Grand Hyatt Athens w Grecji odbyła się Gala World Luxury Awards, podczas której przyznano nagrody najlepszym hotelom, spa, restauracjom i obiektom turystycznym. Prawie 300 obiektów z całego świata zostało nagrodzonych za swoje zaangażowanie w branżę luksusowej gościnności. W gronie laureatów znalazła się restauracja La Brasserie Moderne z tytułem „Best Luxury Brasserie”, na czele której stoi Executive Chef Paweł Kałuski.


16-11-2023

Międzynarodowa kancelaria White & Case doradzała Bankowi Gospodarstwa Krajowego (BGK) przy emisji 5-letnich obligacji gwarantowanych przez Skarb Państwa o wartości nominalnej wynoszącej 1 mld USD i oprocentowanych 6.250%.


16-11-2023

Budowa kompleksu Studio ruszyła w sierpniu 2021 roku pomiędzy stacjami metra Rondo ONZ i Rondo Daszyńskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie Fabryki Norblina. Po dwóch latach Skanska kończy pierwszy etap inwestycji, przekształcając w ten sposób istotny kwartał biznesowej Woli.


7-11-2023

2,1 l na 100 km – o tyle mniej paliwa zużyły pojazdy objęte programem „Ecolution by Scania”.  Oznacza to również ograniczenie emisji CO2 aż o 7,7%. Od stycznia 2022 r. doskonałe wyniki spalania osiągnęło ponad 2 000 pojazdów objętych programem w Polsce. „Ecolution by Scania” jest przeznaczony dla firm wykonujących transport długodystansowy.


7-11-2023

Pracownicy PKO Banku Polskiego rozpoczęli przeprowadzkę do nowej siedziby przy ul. Świętokrzyskiej 36 w Warszawie. W nowym biurowcu od kilku miesięcy pracują już spółki – PKO Leasing, PKO Ubezpieczenia, PKO TFI i PKO Bank Hipoteczny. Nowy biurowiec pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni i dostosowanie jej do zmieniających się potrzeb pracowników oraz całej organizacji.


2-11-2023

Zapisz się na cykl bezpłatnych webinarów organizowanych przez Deloitte w partnerstwie z Skandynawsko-Polską Izbą Gospodarczą i dowiedz się, jak sprawnie i bezboleśnie przygotować się do obowiązków związanych z zamknięciem roku oraz jak sprostać wyzwaniom, które czekają firmy w 2024 r.


30-10-2023

W czwartek 9 listopada o godzinie 8.00 zapraszamy na bezpłatne śniadanie on-line z firmą Balacza, a tematem będzie „Japonia – Komunikacja niewerbalna”. Spotkanie zostanie poprowadzone w języku polskim.


25-10-2023

E-faktura. Zagadnienie, które przez ostatnie miesiące budzi wiele kontrowersji wśród podatników i firm konsultingowych. Klucz do globalnej digitalizacji rozliczeń podatkowych. Już wkrótce zastąpi tradycyjne faktury VAT – zarówno te papierowe, jak i te przesyłane elektronicznie w dowolnej formie pomiędzy podatnikami, czy to w formacie PDF, czy w formie skanu.


Projekt i wykonanie i2D