Aktualności z firm członkowskich

16-05-2024

Skanska podpisała umowę sprzedaży swojego warszawskiego projektu Studio B. Transakcja opiewa na 86 mln euro. Nabywcą jest Stena Real Estate AB, międzynarodowy podmiot działający na rynku nieruchomości, należący do szwedzkiej Stena Group. Jest to już trzecia transakcja pomiędzy obiema stronami w regonie Europy Środkowo-Wschodniej.


15-05-2024

Międzynarodowa kancelaria White & Case świadczyła kompleksowe doradztwo prawne na rzecz Develia S.A. w związku z finansowaniem w wysokości do 129 mln PLN udzielonym przez mBank S.A.


14-05-2024

Międzynarodowa kancelaria prawna White & Case LLP doradzała na rzecz Banku Polska Kasa Opieki S.A., jako emitenta, w związku z emisją senioralnych nieuprzywilejowanych obligacji MREL na rynku polskim o łącznej wartości nominalnej 500 mln PLN i z terminem zapadalności przypadającym w 2029 roku.
Obligacje zostały zaoferowane inwestorom kwalifikowanym w drodze bezprospektowej oferty publicznej i zostały wprowadzone do obrotu w alternatywnym systemie obrotu organizowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.


14-05-2024

Rohlig SUUS Logistics, największy polski operator logistyczny otworzy w połowie lata swój pierwszy magazyn na Węgrzech. Obiekt o powierzchni 7 tys. mkw. będzie znajdować się w nowoczesnym parku logistycznym HelloParks Maglód, zlokalizowanym w pobliżu międzynarodowego lotniska w Budapeszcie oraz kluczowych szlaków drogowych. Inwestycja ta znacznie zwiększa możliwości operatora na Węgrzech w obsłudze lokalnych oraz globalnych łańcuchów dostaw.


9-05-2024

Kancelaria Gide zaprasza na majowy briefing online z zakresu prawa pracy "Postępowanie wewnętrzne w sprawie mobbingu", który odbędzie się 20 maja 2024 r. (poniedziałek), o godz. 12:00.


25-04-2024

Liderów GOZ, już po raz siódmy, wybrano w konkursie Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego - organizowanym przez firmę Stena Recycling.


15-04-2024

Wyrusz z TT-Line ze Świnoujścia do Trelleborga, morskiego portu leżącego zaledwie 30 km od Malmö. Skorzystaj ze specjalnej oferty dla fanów Eurowizji!


8-04-2024

Międzynarodowa kancelaria White & Case doradzała Skarbowi Państwa, reprezentowanemu przez Ministra Finansów, przy emisji obligacji skarbowych o łącznej wartości nominalnej 8 mld USD. Emisję przeprowadzono w ramach programu emisji obligacji na rynku amerykańskim (SHELF), zatwierdzonego przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).


28-03-2024

Vastint Poland podpisał umowę z Mostostal Warszawa S.A. na realizację inwestycji Portowo w Poznaniu. Pierwszy etap projektu rozpocznie się od budowy 11 budynków mieszkalnych o zróżnicowanej liczbie kondygnacji, z 378 mieszkaniami przeznaczonymi na wynajem długoterminowy. Ta część inwestycji powstanie przy Rondzie Starołęka. Prace budowlane mają rozpocząć się wiosną 2024 roku.


27-03-2024

Equinor i Polenergia podpisały finalne umowy na zaprojektowanie fundamentów dla projektów Bałtyk II i Bałtyk III, rozwijanych przez obie firmy na Morzu Bałtyckim. Opracowanie dokumentacji projektowej dla lokalizacji obu morskich farm wiatrowych, w tym projektów wykonawczych fundamentów, zostało powierzone spółce Rambøll. Podpisane umowy to kolejny krok w realizacji inwestycji o strategicznym znaczeniu dla polskiego bezpieczeństwa energetycznego


14-03-2024

MHC MOBILITY, japońska firma specjalizująca się w długoterminowym wynajmie flot samochodowych, z przyjemnością ogłasza rozszerzenie swojego zespołu o dwóch doświadczonych ekspertów, którzy dołączyli do MHC 1 marca. Ten krok doskonale wpisuje się w kontekst dynamicznego rozwoju, zmian i transformacji, które przeprowadza MHC MOBILITY, dążąc do zwiększenia innowacyjności, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom Klientów oraz dynamicznym wyzwaniom rynkowym.


14-03-2024

W środę 6 marca w hotelu  Ritz-Carlton w Berlinie, odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród dla najlepszych marek i obiektów branży turystycznej w Europie, organizowana przez World Travel Awards. Sofitel Warszawa Victoria otrzymał aż trzy nagrody w następujących kategoriach: Poland’s Leading Business Hotel, Poland’s Leading City Hotel oraz Poland’s Leading Hotel Suite. Warto nadmienić, że to już trzeci raz z rzędu, gdy Apartament Prezydencki został uznany za najlepszy w Polsce.


7-03-2024

Kolejna, czwarta już edycja raportu Business Environment Assessment Study (BEAS), którego twórcami są Antal i Cushman & Wakefield, a partnerami Baker McKenzie, PAIH, Pracodawcy RP, Pro Progressio oraz Vastint odsłania plany inwestycyjne szefów firm działających w polskich miastach na lata 2023-2025. Polska już od dłuższego czasu utrzymuje i umacnia pozycję lidera w przyciąganiu inwestycji, także tych zagranicznych.  


27-02-2024

Kurs rozpoczyna się już 8 marca i jest prowadzony przez najlepszych praktyków HR z regionu. Moduły kursu skupione są m.in. wokół procesów HR, budowania strategii, analityki i budowaniu relacji z biznesem. Kurs HRBP na nowe czasy – kompleksowe szkolenie, skierowane do osób odpowiedzialnych za politykę personalną i będące odpowiedzią na wyzwania rynku pracy.


23-02-2024

Kontynuując temat zakończenia stosunku pracy tym razem przyjrzymy się rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika. Podczas webinaru" Rozwiązanie umowy o pracę na podstawie art. 52 k.p. - jak to ugryźć?" omówione zostaną tak przesłanki rozwiązania umowy w tym trybie, jak i kwestie formalne dotyczące treści pisma rozwiązującego oraz terminu.


21-02-2024

Rohlig SUUS Logistics już od 15 lat wspiera Bielendę, wiodącego producenta naturalnych kosmetyków do twarzy i ciała, w rozwoju biznesowym. Początkowo współpraca skupiała się na dystrybucji towarów po Polsce. Obecnie SUUS zapewnia kompleksowe usługi logistyczne, w tym również dowóz surowców do fabryk, składowanie wyrobów gotowych oraz usługi dodane, takie jak etykietowanie czy co-packing, a także dystrybucję kosmetyków na rynki Europy Zachodniej.


21-02-2024

Bezpłatne spotkanie odbędzie się 4 marca 2024 r. (poniedziałek), o godz. 12:00, na platformie Clickmeeting. Podczas spotkania mec. Joanna Jasiewicz, of counsel w praktyce prawa pracy, opowie o tym, jakie wnioski na przyszłość płyną z prac legislacyjnych nad dyrektywą, która miała uregulować sytuację prawną tzw. pracowników platform, w zakresie budowania struktur zatrudnienia i modelów prowadzenia biznesu. Omówione zostaną także pominięte w pracach rozwiązania dot. samozatrudnienia, które nie sprowadzają się do obligatoryjnego uznania istnienia stosunku pracy.


20-02-2024

Equinor i Polenergia podpisały finalne umowy z dostawcą fundamentów dla morskich farm wiatrowych Bałtyk II i Bałtyk III. Holenderska spółka SIF Netherlands B.V. wyprodukuje dla obu projektów 100 monopali. Monopale to kluczowe komponenty, niezbędne do realizacji inwestycji o strategicznym znaczeniu dla polskiej transformacji energetycznej.


20-02-2024

Equinor i Polenergia wybrały Siemens Gamesa na dostawcę turbin dla morskich farm wiatrowych Bałtyk II i Bałtyk III. Firmy energetyczne podpisały finalne umowy na produkcję, dostawę i serwis 100 nowoczesnych, morskich turbin wiatrowych. Podpisane kontrakty mają kluczowe znaczenie dla realizacji obu projektów na Morzu Bałtyckim.


13-02-2024

Webinar prowadzi Johanna Ljunggren, manager ds. zrównoważonego rozwoju w Kinnarps, która w gronie sześciu nowych członków została wybrana do Delegacji ds. Gospodarki Obiegu Zamkniętego! Jest to organ doradczy szwedzkiego rządu, którego celem jest stymulowanie wzmacniającego szwedzką konkurencyjność przejścia przedsiębiorstw na gospodarkę obiegu zamkniętego. Dołącz i dowiedz się więcej!


Projekt i wykonanie i2D