Aktualności z firm członkowskich

19-02-2020

Po raz kolejny, mamy przyjemność poinformować o naszym wyróżnieniu w najnowszym rankingu Chambers Global! Nasza Kancelaria, podobnie jak w poprzednich latach, została wyróżniona w kategorii Corporate/M&A.
Jednocześnie z przyjemnością informujemy, że w naszej kancelarii na stanowisko managing associate awansowali dr Bartłomiej Woźniak oraz Paweł Kwiatkowski.


19-02-2020

Dwa pojazdy dystrybucyjne Scania z napędem elektrycznym będą wykorzystywane przez norweską hurtownię ASKO. Pilotażowy projekt to kolejny element współpracy firm Scania i ASKO w zakresie zelektryfikowanych rozwiązań dla ciężkiego transportu.


18-02-2020

Zapraszamy na fikę, czyli tradycyjną szwedzką przerwę w pracy na kawę, ciastko i miłe rozmowy!
20 lutego 2020, w godzinach 12-17, czekamy na Państwa w showroomie Kinnarps w Poznaniu z pachnącą kawą oraz polskimi i szwedzkimi słodkościami.
Będzie to także okazja do obejrzenia naszej ekspozycji w nowej lokalizacji.


3-02-2020

Od 1 maja 2020 r. SAS będzie latać non-stop między Sztokholmem, a Warszawą. Nowa trasa ze Sztokholmu, Arlanda, zwiększa dostępność do jednego z najważniejszych centrów biznesowych w regionie i będzie uzupełniać istniejącą trasę SAS z Kopenhagi do Warszawy.


3-02-2020

DSV Panalpina zostało wybrane jedynym dostawcą rozwiązań logistycznych w zakresie transportu towarowego oraz projektowego Vestas Wind Systems w wyniku strategicznego partnerstwa nawiązanego pomiędzy firmami.


31-01-2020

Firma Rödl & Partner po raz drugi została laureatem prestiżowego rankingu „Diamenty Forbesa” prezentującego firmy o najbardziej dynamicznym wzroście wartości. Znalazła się na liście rankingowej przedsiębiorstw o przychodach od 5 do 50 mln zł dla województwa mazowieckiego. Tytuł „Diament Forbesa 2020" jest potwierdzeniem pozycji w gronie najlepszych firm na polskim rynku.


29-01-2020

ASKO i Scania uroczyście zainaugurowały wprowadzenie do ruchu czterech elektrycznych, wodorowych pojazdów ciężarowych Scania oraz uruchomienie stacji tankowania wodoru w Trondheim w Norwegii.


21-01-2020

Marek Gawroński, Wiceprezes Volvo Polska ds. relacji z Sektorem Publicznym, objął dodatkowo funkcję Dyrektora Sprzedaży na Polskę i Kraje Bałtyckie.


20-01-2020

14 tys. ton – o tyle mniej dwutlenku węgla wyemitują w ciągu roku pojazdy z Polski, które dołączyły do programu „Ecolution by Scania” w 2019 roku. To jeden najlepszych wyników w Europie! Właściciele polskich firm transportowych dostrzegają korzyści, jakie niesie ze sobą udział w programie, ponieważ w krótkim czasie przynosi on wymierne efekty w postaci niższego zużycia paliwa, a tym samym wpływa pozytywnie na środowisko.


20-01-2020

Trzy projekty mieszkaniowe w trzech różnych dzielnicach Warszawy – spółka mieszkaniowa Skanska coraz mocniej zaznacza swoją obecność w stolicy. – W IV kw. 2019 roku oddaliśmy do użytku Osiedle Mickiewicza 2, Jaśminowy Mokotów 2 i Park Skandynawia 1 – w sumie 370 mieszkań usytuowanych w najbardziej pożądanych lokalizacjach w mieście – mówi Aleksandra Goller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy.


15-01-2020

Ericsson, Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy oraz Politechnika Łódzka  zawarły umowę z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii – obecnie Ministerstwem Rozwoju, aby utworzyć tzw. Hub innowacji Cyfrowej. Kluczowym elementem projektu  będzie budowa sieci 5G na terenie Kampusu Politechniki Łódzkiej.


15-01-2020

„10 najważniejszych zmian w podatkach w roku 2020” to opracowanie, w którym w przystępny sposób omówiono kwestie mogące istotnie wpłynąć na działalność przedsiębiorstw i odpowiedzialność podatników w bieżącym roku podatkowym.


15-01-2020

Volvo Buses daje drugie życie bateriom z autobusów elektrycznych. W ramach współpracy ze Stena Property i BatteryLoop – spółką zależną Stena Recycling, baterie są wykorzystywane do magazynowania energii z OZE dla kompleksu mieszkaniowego Fyrklövern w Göteborgu. Projekt to kolejny krok w rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym w elektromobilności. To już druga, podobna inicjatywa Volvo Buses.


13-01-2020

Wojewoda zachodniopomorski wydał decyzję o ustaleniu lokalizacji dla polskiej części rurociągu podmorskiego Baltic Pipe.


13-01-2020

9 stycznia 2020 r. GAZ-SYSTEM podpisał umowę z firmą EUROPIPE GmbH na dostawę rur dla podmorskiej części gazociągu Baltic Pipe, który zostanie ułożony na dnie Morza Bałtyckiego. Spółka odebrała także dokumentację projektową na wykonanie tego gazociągu. To kolejne istotne kamienie milowe inwestycji terminowo zrealizowane przez spółkę.


8-01-2020

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield otrzymała nagrodę specjalną w postaci statuetki w tegorocznym plebiscycie „Friendly Workplace”. Kapituła plebiscytu doceniła politykę personalną firmy oraz działania w obszarze poszanowania idei work-life balance.


8-01-2020

Rödl & Partner dokonuje zmiany w gronie swoich partnerów zarządzających. Od 1 stycznia 2020 r. Renata Kabas-Komorniczak i Nicola Lohrey zostały członkami zarządu.


7-01-2020

1 stycznia 2020 r. oficjalnie zadebiutowała marka prawnicza Penteris. Wprowadził ją na rynek 50-osobowy zespół, który dotychczas funkcjonował jako polskie biuro Magnusson. To efekt decyzji podjętej jednomyślnie przez warszawskich partnerów o kontynuacji działalności poza siecią.


2-01-2020

Konsumenci oczekują, że nowoczesne technologie sieciowe współpracujące z naszymi zmysłami wzroku, słuchu, smaku, zapachu i dotyku będą w roku 2030 w powszechnym użytku, oraz że zaoferują im one wiele nieznanych dotąd możliwości. Oczekiwania konsumentów dotyczące Internetu Zmysłów stanowią jeden z elementów dziewiątej edycji badania ConsumerLab Hot Consumer Trends przeprowadzonego przez firmę Ericsson (NASDAQ: ERIC).


 

Projekt i wykonanie i2D