Skanska Property Poland: Połowa poznańskiego biurowca Malta House wynajęta

3-07-2013

Skanska Property Poland podpisała cztery umowy najmu w poznańskim biurowcu Malta House, którego budowa zmierza właśnie ku końcowi.

Po wakacjach do budynku nad jeziorem Malta wprowadzi się spółka inwestycyjna Franklin Templeton Investments, firma informatyczna Ciber oraz Skanska SA, a na parterze  uruchomiona zostanie kantyna.

Firma Ciber, działająca globalnie w branży informatycznej, zajmie powierzchnię 1000 m2 i ulokuje w Malta House swoją poznańską siedzibę. Ciber planuje przeprowadzkę na wrzesień, dwa miesiące po oddaniu budynku do użytku, które nastąpi w lipcu.

Malta House będzie też nową poznańską siedzibą Franklin Templeton Investments, światowej firmy specjalizującej się w zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi, która wynajęła 3200 m2 powierzchni biurowej. Franklin Templeton Poland wprowadzi się do swoich nowych biur w listopadzie tego roku.  

„Otworzyliśmy nasze pierwsze biuro w Poznaniu w 2007 roku i jesteśmy bardzo zadowoleni z jego rozwoju. Choć biuro było duże, rosnąca skala jego działalności spowodowała potrzebę poszukania dodatkowej powierzchni. Cieszymy się, że podpisaliśmy umowę najmu nowego biura w Malta House, nowoczesnym budynku zaprojektowanym w wysokim standardzie i w bardzo dobrej lokalizacji” - powiedział Alok Sethi, członek zarządu Franklin Templeton Investments Poland Sp. z o.o.

Malta House oferuje do wynajęcia łącznie 14 700 m2 powierzchni biurowej. Oprócz powierzchni wynajętych przez Ciber i Franklin Templeton Investments, 2500 m2 zajmą biura poznańskich oddziałów Skanska. Toczą się negocjacje w sprawie wynajmu pozostałej powierzchni w budynku.  

„Jestem bardzo zadowolony, że tak wymagający najemcy jak Franklin Templeton Investments i Ciber wybrali Malta House. Biurami w tej lokalizacji interesuje się wiele firm – prowadzimy kolejne negocjacje i wkrótce podpiszemy nowe umowy” – mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor leasingu i asset management Skanska Property Poland. – „Teraz, kiedy budynek jest niemal ukończony, można w pełni docenić jego atuty i fantastyczną lokalizację nad samym jeziorem Malta. Widok z tarasu na dachu jest naprawdę niesamowity. Jeśli do tego dodamy znakomitą specyfikację techniczną i największą w Poznaniu powierzchnię piętra, dającą ogromną elastyczność, to otrzymujemy wyjątkowy, ponadczasowy  projekt. Doceniają to wszyscy najemcy, z którymi rozmawiamy” – dodaje Arkadiusz Rudzki.

Przy biurowcu przewidziano parking dla rowerów, a zwolennicy dojeżdżania do pracy na dwóch kółkach będą mogli korzystać z przebieralni wyposażonej w prysznice. Na dachu budynku powstaje właśnie zielony ogród, pomyślany jako miejsce wypoczynku, z którego będą mogli korzystać wszyscy najemcy. W wewnętrznym patio również trwają prace - kończony jest taras z ławkami do siedzenia, a wokół niego sadzone są brzozy, co sprawi, że będzie tam można miło spędzić przerwę. W biurowcu instalowany jest energooszczędny system klimatyzacji z nawilżaniem powietrza za pomocą mgły wodnej. Zimne powietrze z zewnątrz będzie wykorzystywane do chłodzenia budynku, a ciepło z biur ogrzeje podziemne garaże. Malta House to pierwszy w Poznaniu budynek spełniający najwyższe standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju - jest on precertyfikowany w systemie środowiskowym LEED na najwyższym, platynowym poziomie.

www.skanska.pl


Skanska Property Poland - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D