Stena Recycling Sp. z.o.o.: SZTUKA NIE ODPAD’ania – STENA EkoStacja obchodzi pierwsze urodziny

17-10-2013

Stena Recycling zaprasza do wspólnego świętowania!

Warszawska STENA EkoStacja obchodzi swoje pierwsze urodziny! Z tej okazji firma zachęca wszystkich do wspólnego świętowania, już 26. października w godz. 11.00 – 16.00 przy ul. Chełmżyńskiej 180. Tego dnia wraz z zaprzyjaźnionymi artystami Stena Recycling będzie tworzyć jubileuszową instalację z surowców wtórnych pod hasłem SZTUKA NIE ODPAD’ania, która zostanie wystawiona na Stacji Metro Centrum.

Firma zaprasza do włączenia się w jej realizację, a także do oddawania butelek PET, makulatury oraz elektroodpadów, za które każdy otrzyma eko-niespodziankę. Dodatkowo, w showroomie EkoStacji można będzie poznać ideę recyklingu oraz sprawdzić swój refleks w grze komputerowej Recycle Drop. Dołącz do nas! Czekamy!

SZTUKA NIE ODPAD’ania – to idea recyklingu i hasło towarzyszące obchodom pierwszych urodzin warszawskiej STENA EkoStacji. Odbędą się one już w sobotę, 26. października br. w godz. 11.00 – 16.00 przy ul. Chełmżyńskiej 180. Tego dnia każdy może dołączyć do grupy zaproszonych artystów i wspólnie z Marią Strzelecką, Anną Oberc, Leszkiem Stankiem oraz Sebastianem Cybulskim stworzyć instalację z odpadów. Projekt będący wspólnym dziełem mieszkańców Warszawy, na kilka tygodni stanie się ozdobą Stacji Metro Centrum, gdzie zobaczy ją tysiące osób. Uczestnicy Urodzin EkoStacji w zamian za przyniesione prezenty w postaci elektroodpadów, butelek PET czy makulatury otrzymają także eko-niespodzianki. Dodatkowo, w showroomie będzie można obejrzeć ekspozycję dotyczącą przetwarzania odpadów i sprawdzić się w wirtualnym sortowaniu odpadów na czas w grze Recycle Drop. Uzupełnieniem zaplanowanych atrakcji jest otwarta wystawa na stacjach Metro Centrum oraz Wilanowska, poświęcona działalności STENA EkoStacji i zaletom recyklingu. Zapraszamy!

„Cieszymy się, że choć od oficjalnego otwarcia minął zaledwie rok, STENA EkoStacja na dobre wpisała się w krajobraz stolicy i świadomość jej mieszkańców. Dotychczas, miejsce odwiedziło ponad 19 000 osób, oddając wszelkie rodzaje odpadów. Poprzez organizację urodzin EkoStacji chcemy podziękować stałym bywalcom za dotychczasowe zaangażowanie, a także przekazać „bakcyla” ekologii nowym osobom. Wspólne tworzenie instalacji artystycznej, która zaistnieje w przestrzeni publicznej, w symboliczny sposób nawiązuje do naszej wspólnej odpowiedzialności za środowisko naturalne. Serdecznie zachęcamy do odwiedzania naszej stacji recyklingu zarówno przy okazji nadchodzącego wydarzenia, jak i na co dzień.” - zaprasza Aleksandra Surdykowska,  Koordynator ds. Marketingu i PR Stena Recycling.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli:
Nasze Miasto, Ekologia i Rynek, ecoportal.pl, ekonews.com.pl, ekologia.pl, chrońmyklimat.pl,  zielonydziennik.pl, miastodzieci.pl, tatawtarapatach.pl, dlastudenta.pl.

Dodatkowe informacje:
Ewelina Ciuchta, e.ciuchta@konkretpr.pl, 508 338 267
Izabela Heinrich, i.heinrich@konkretpr.pl, 22 628 50 42


Stena Recycling Sp. z.o.o. - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D