Stena Recycling Sp. z.o.o.: W poszukiwaniu wzorcowego PSZOKa – wizyta uczestników konferencji Ekorum w warszawskiej STENA EkoStacji

30-04-2014

Nowoczesny i funkcjonalny PSZOK – na co zwrócić uwagę przy tworzeniu projektu, skąd czerpać wzorce, jak podnieść efektywność gotowego obiektu i jak stacja recyklingu zrealizowana z budżetu prywatnej firmy funkcjonuje w ramach nowej ustawy?

Odpowiedź na te i inne pytania uczestników konferencji „PSZOK – efektywność i funkcjonalność” przyniosła wizyta w STENA EkoStacji przy ul. Chełmżyńskiej 180 w Warszawie, która odbyła się 29 kwietnia br.

Ponad 50 uczestników 4. ogólnopolskiej konferencji Ekorum „PSZOK – efektywność i funkcjonalność” odwiedziło w miniony wtorek, 29 kwietnia 2014 r., warszawską STENA EkoStację. Byli to przedstawiciele jednostek samorządowych, zakładów komunalnych i instytucji publicznych z całej Polski. Celem wizyty było praktyczne zaznajomienie z aspektami działania nowoczesnej stacji recyklingu, która w 100 proc. została sfinansowana przez prywatną firmę – Stena Recycling, a od momentu wdrożenia w życie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, sprawdza się także jako Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych dla gminy Ząbki. Jest to doskonały przykład na to, jak nowe regulacje mogą i powinny właściwie funkcjonować w praktyce. Dzięki bogatemu doświadczeniu, Stena Recycling może pełnić rolę konsultanta i pomóc gminom w projektowaniu i realizacji PSZOKów.

STENA EkoStacja – dobry przykład
W stacji recyklingu można zostawić ponad 40 rodzajów odpadów, np.: surowce wtórne; elektroodpady, w tym zużyty sprzęt RTV i AGD, telefony, świetlówki czy komputery, a także odpady wielkogabarytowe czy niebezpieczne – tonery, baterie, akumulatory i aerozole. Wszystkie one zostają poddane recyklingowi lub utylizacji, zgodnie z obowiązującymi standardami i normami, zaś ubrania zostają przekazane do PCK. Punkt jest czynny w dogodnych godzinach: we wszystkie dni robocze od 8.00 do 20.00, a także w weekendy od 9.00 do 15.00. Obiekt pełni również funkcję edukacyjną – na jego terenie stworzono Showroom – przestrzeń wystawową, zawierającą konkretne przykłady wyjaśniające ideę recyklingu oraz proste pomysły na proekologiczne rozwiązania w domu, które mogą pomóc każdemu na co dzień przyczyniać się do lepszego gospodarowania zasobami, m.in. poprzez prawidłową segregację odpadów, stosowanie materiałów z recyklingu czy energooszczędnych żarówek LED.

Więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ

www.stenarecycling.pl


Stena Recycling Sp. z.o.o. - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D