Stena Recycling Sp. z.o.o.: Ekologicznie i po europejsku – Stena Recycling na Pikniku Europejskim w Ząbkach!

4-07-2014

W sobotę 28 czerwca, w Parku Miejskim w Ząbkach ekologicznie świętowaliśmy 10. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz 25-lecie wolnych wyborów.

Mieszkańcy Ząbek i okolic wzięli udział w edukacyjnych warsztatach i konkursach recyclingowych przygotowanych przez firmę Stena Recycling. Nie zabrakło również występów młodych talentów na scenie, koncertu zespołu „NO LOGO’’ oraz Orkiestry Dętej, a na dzieci czekało wiele atrakcji, w tym jazda na kucykach.

W sobotę, 28 czerwca mieszkańcy Ząbek i okolic tłumnie odwiedzali lokalny Park Miejski im. Szuberta. Powodem był Piknik Europejski zorganizowany wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Ząbek, przy aktywnym udziale Stena Recycling, właściciela warszawskiej STENA EkoStacji – wzorcowego PSZOK-a dla mieszkańców Ząbek. Dzięki temu, świętowanie nabrało charakteru ekologiczno-edukacyjnego! Najmłodsi najchętniej próbowali swoich sił w grze komputerowej Recycle Drop, a także podczas sprawnościowych zadań segregacji odpadów na czas. Natomiast zorganizowany przez firmę Memorecykling – konkurs wiedzy o recyklingu – zaciekawił nie tylko dzieci, ale także dorosłych, którzy zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi ekologii. Na gości czekały także inne atrakcje – występy dzieci i młodzieży, pokazy tańca nowoczesnego, jazda na kucykach, konkursy z nagrodami, prezentacje krajów UE i wiele innych, a wspólną zabawę zakończy koncert alternatywnej kapeli reggae ,,NO LOGO’’.

Piknik Europejski był idealnym momentem na chwilę refleksji dotyczących zmian postaw proekologicznych w Polsce wspieranych przez Wspólnotę Europejską, a realizowanych chociażby przez warszawską STENA EkoStację. Od momentu wdrożenia w życie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, sprawdza się także jako PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) dla gminy Ząbki. „Jest to doskonały przykład na to, jak nowe regulacje mogą i powinny właściwie funkcjonować w praktyce,a wartości dla środowiska i mieszkańców, które niesie obecność STENA EkoStacji zostały docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Organizacja ta uznała funkcjonowanie stacji za przykład Dobrej Praktyki w zakresie dbania o środowisko. Tym samym warszawska STENA EkoStacja wyróżniona została w rocznym raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2012” oraz jako „Odpowiedzialna Inicjatywa Miesiąca” przez CSR.pl”, komentuje Anna Nowakowska, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży Stena Recycling.

Więcej szczegółów znajdą Państwo TUTAJ

www.stenarecycling.pl


Stena Recycling Sp. z.o.o. - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D