Scandinavian Express Poland Sp. z.o.o.: Intermodalny transport ponadgabarytowy Scandinavian Express Poland – reportaż video

3-12-2014

Ponad 2 miesiące przygotowań – żmudne wytyczanie trasy, szczegółowe pomiary wszystkich elementów na drodze i ponad 2000 przejechanych kilometrów przy sprawdzaniu wszystkich szczegółów. Wszystko po to, aby na początku listopada przetransportować z Gdyni do szwedzkiego Malmo całkowicie zmontowaną, gotową stalową kładkę pieszo – rowerową. Długość całego zestawu poruszającego się po drodze to 39 m, a masa całkowita 84 tony.

Stalowa kładka pieszo – rowerowa, całkowicie zmontowana, miała ponad 33 metry długości, blisko 6,5 m szerokości i masę 48  ton. Wraz z ciągnikiem i naczepą długość całego zestawu przekroczyła 39 metrów długości i osiągnęła 4,5m wysokości.

Niecodzienny transport rozpoczął się w Trójmieście, a kończył dopiero w południowej Szwecji - w samym centrum miasta Malmö. Oznacza to, że ładunek najpierw został dostarczony do Świnoujścia, a następnie skutecznie przetransportowany promem do Trelleborga skąd trafił na miejsce montażu finalnego. Łącznie do pokonania było blisko 700 km.

Rzadko się zdarza, aby ładunek o tak znacznych wymiarach był transportowany drogami publicznymi, a w tym przypadku poprzeczkę podnosił fakt, że miejscem rozładunku była dopiero południowa Szwecja. Oznacza to, że tylko w Polsce do pokonania było niemal 500 km – mówi Patryk Szymański, Wiceprezes Scandinavian Express Poland, operatora logistycznego odpowiedzialnego za całościowy transport mostu.

"Przygotowania do takiego transportu trwały ponad dwa miesiące. Wiążą się one ze szczegółowym zaplanowaniem całego procesu, przygotowaniem sprzętu, bardzo precyzyjnymi manewrami na trasie oraz częściowym demontażem infrastruktury drogowej. Dodatkowym utrudnieniem jest konieczność dokonania przeprawy promowej - wjazd takim kolosem do ładowani promu wymagał wcześniejszych konsultacji i przygotowań oraz dokonania szczegółowych pomiarów zarówno jednostki jaki i obu terminali" – dodaje Patryk Szymański, Wiceprezes Scandinavian Express.

Więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ

www.scandinavian.com.pl


Scandinavian Express Poland Sp. z.o.o. - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D