Skanska Property Poland: ABB znów zaufało Skanska. Nowy najemca krakowskiego High5ive

10-04-2018

ABB, lider w zakresie technologii energetyki i automatyki, rozszerza swoją działalność w Krakowie. Firma, w ramach globalnego Centrum Usług Wspólnych, wynajęła ponad 8 300 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej w budowanym przez Skanska kompleksie High5ive. To już druga, obok Axis, inwestycja zrealizowana przez spółkę biurową Skanska w stolicy Małopolski, do której wprowadzą się pracownicy ABB.

Dzięki powierzchni wynajętej w High5ive, ABB stanie się największym najemcą w realizowanej inwestycji. Jest również głównym najemcą wyróżniającego się charakterystyczną białą elewacją biurowca Axis, położonego przy Rondzie Mogilskim. Łącznie firma ABB zajmuje w budynkach Skanska ponad 26 tys. mkw. powierzchni biurowej.

- Kolejny etap współpracy z ABB to dla nas dowód na to, że miejsca, które tworzymy, odpowiadają potrzebom najbardziej wymagających firm i ich pracowników – mówi Ewelina Kałużna, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania portfelem nieruchomości w spółce biurowej Skanska. - Będąc globalnym graczem możemy z wyprzedzeniem obserwować w jakim kierunku rozwijają się miasta stawiane często jako wzór zagospodarowania przestrzennego. Dzięki temu szybko adaptujemy rozwiązania jakich oczekują mieszkańcy polskich miast, coraz bardziej świadomi swoich potrzeb i globalnych trendów. Dlatego High5ive to również plac z różnorodną roślinnością i siedziskami, który już niebawem zazieleni się po raz pierwszy. To również otwarty parking Bike5ive, wraz z miejscami do mycia i naprawy rowerów. To pierwsze tego typu miejsce w Krakowie. Tworzymy nową energię w centrum miasta – podkreśla Ewelina Kałużna.

Skanska realizuje High5ive w samym centrum Krakowa, przy ul. Pawiej. Ambicją inwestora jest stworzenie parku biurowego z wyznaczonymi strefami do pracy coworkingowej oraz wypoczynku dla mieszkańców Krakowa. W parterach kompleksu znajdować się tu będą restauracje, kawiarnie, a między budynkami od strony Galerii Krakowskiej – zielona wyspa z siedziskami.

High5ive to już trzecia inwestycja biurowa Skanska w Krakowie – po projektach Kapelanka 42 i Axis. Pierwszy budynek, położony bliżej torów od strony Galerii Krakowskiej, otrzymał już pozwolenie na użytkowanie.

High5ive – kluczowe fakty i liczby:

  • Projekt będzie się składał z 5 budynków o całkowitej powierzchni najmu: ok. 70 000 mkw. GLA
  • Dwa budynki od strony Galerii Krakowskiej będą miały około 23 300 mkw. Trzeci budynek, którego budowa rozpoczęła się w III kwartale 2017, dostarczy blisko 12 000 mkw. powierzchni biurowej.
  • Certyfikacja: LEED Gold
  • Generalnym wykonawcą budynku była firma Skanska S.A. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia NS Moon Studio. Za komercjalizację biurowca odpowiada Skanska Property Poland.

Skanska Property Poland - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D