Cushman & Wakefield Polska Sp. z o.o.: będzie zarządzał portfelem nieruchomości biurowych Skanska o łącznej wielkości ponad 300 tys. mkw.

11-10-2018

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield podpisała ramową umowę na zarządzanie 14 budynkami biurowymi należącymi do Grupy Skanska. Największe z nich to High Five A&B w Krakowie (36 700 mkw.) oraz Brama Miasta B w Łodzi (27 800 mkw.).

Wybór firmy doradczej Cushman & Wakefield jako zarządcy powstających budynków biurowych Grupy Skanska to uznanie i oznaka dużego zaufania, jakim zostaliśmy obdarzeni przez klienta. Z pewnością to także wyzwanie dla nas m.in. ze względu na etapowość oddawania kolejnych obiektów do użytku, ich rozmieszczenie na terenie głównych polskich miast oraz newralgiczny, początkowy etap rozruchu i funkcjonowania budynku biurowego. Podjęliśmy jednak to wyzwanie z entuzjazmem, gdyż na każdym z rynków dysponujemy wykwalifikowanym zespołem specjalistów z ogromnym doświadczeniem w zarządzaniu nieruchomościami, dlatego jesteśmy przekonani, że uda się nam spełnić oczekiwania naszego partnera. Obecnie szczególnie interesująca jest opieka nad budynkiem Spark C – mówi dr Zuzanna Paciorkiewicz, Partner, Business Space Asset Services, Cushman & Wakefield.

Skanska Property Poland działa na siedmiu rynkach w Polsce, spółka buduje obecnie ponad 200 tys. mkw. nowoczesnych powierzchni biurowych, w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu i Gdańsku.

- Podpisanie ramowej umowy między Skanska, a Cushman & Wakefield to bardzo dobra wiadomość dla aktualnych i przyszłych najemców naszych projektów, a także naszych inwestorów. Współpraca z jednym partnerem pozwoli nam na jeszcze lepszą wymianę wiedzy i ciągłe polepszanie jakości zarządzania naszymi obiektami – dodaje Ewelina Kałużna, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania portfelem nieruchomości w spółce biurowej Skanska.

Lista budynków:

 Lokalizacja

Budynek

 Faza

GLA mkw.

(wartości przybliżone)

Gdańsk

Wave

A

24 700
 

Katowice

Silesia Business Park 

D

12 000
 

Kraków

High Five

A&B

36 700

D&E

23 300

Łódź

Brama Miasta

B

27 800
 

Poznań

Nowy Rynek

A

12 000
 

Warszawa

Generation Park

Z

19 000

Spark

C

13 000

Wrocław

Centrum Południe

A

20 000

Nowy Targ

 

22 000

Dodatkowo Cushman & Wakefield będzie zarządzał ok. 110 000 mkw. powierzchni biurowych w planowanych inwestycjach spółki biurowej Skanska w Gdańsku, Łodzi, Warszawie i Krakowie.

O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości komercyjnych. Wspiera najemców i właścicieli nieruchomości w realizacji ich planów biznesowych. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości oraz zatrudnia 48 tysięcy pracowników w ok. 400 biurach i 70 krajach na całym świecie. W 2017 roku jej przychody wyniosły 6,9 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą zarządzanie nieruchomościami, obiektami i projektami, pośrednictwo w wynajmie powierzchni, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, wyceny i inne. Więcej informacji na stronie www.cushmanwakefield.pl oraz na Twitterze: @CushWakeCE

Skanska Property Poland

Skanska Property Poland jest innowacyjnym deweloperem zielonych, ponadczasowych budynków biurowych, które tworzą doskonałe środowisko dla rozwoju biznesu, są zdrowe i komfortowe dla ich użytkowników i dobrze wpisują się w otaczającą je tkankę miejską. Firma stawia sobie za cel budowanie otwartych, pełnych życia przestrzeni, w których pracownicy chcą i lubią pracować, i które służą lokalnym społecznościom. Projekty Skanska są certyfikowane w systemie LEED, a dodatkowo wszystkie nowe inwestycje są budowane w sposób dostępny dla osób z niepełnosprawnością, seniorów czy rodziców małych dzieci. Skanska Property Poland działa w Polsce od 1997 roku. Firma jest obecna na siedmiu rynkach w Polsce: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Trójmieście. Rok 2017 był dla spółki rekordowy - firma wynajęła w Polsce ponad 100 000 mkw. w projektach biurowych. Spółka otrzymała tytuł Dewelopera Roku w prestiżowym konkursie 2018 CEEQA Awards.

Więcej informacji na stronie: www.skanska.com/property


Cushman & Wakefield Polska Sp. z o.o. - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D