DSV Group Poland: DSV Panalpina łączy siły z Agility Global Integrated Logistics (GIL)

30-04-2021

DSV Group Poland

DSV Panalpina łączy siły z Agility Global Integrated Logistics (GIL)

DSV Panalpina podpisała umowę przejęcia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Agility z siedzibą w Kuwejcie, świadczącej usługi w obszarze Global Integrated Logistics.

Agility Global Integrated Logistics (GIL) to jeden z największych na świecie dostawców usług spedycyjnych i logistyki kontraktowej. Zapewnia rozwiązania łańcucha dostaw w zakresie spedycji lotniczej, morskiej i drogowej oraz magazynowania, dystrybucji i usług specjalnych w ramach logistyki projektowej. Zatrudnia ponad 17 000 pracowników i oferuje usługi w ponad 100 krajach.

Połączenie mocnych stron

DSV niedawno zakończyło integrację największego do tej pory przejęcia firmy, szwajcarskiej Panalpiny. DSV Panalpina i GIL po połączeniu jeszcze w większym stopniu umocnią swoją pozycję na rynku, plasując się w top 3 operatorów logistycznych na świecie. Wspólnie będą zatrudniać ponad 70 000 pracowników.

Zarówno Agility GIL, jak i DSV Panalpina już dziś są znaczącymi podmiotami w globalnej branży transportowo-logistycznej.  To połączenie to kolejny krok w umacnianiu naszej sieci zarówno w ujęciu globalnym jak i lokalnym. Obie firmy łączy zobowiązanie do odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju w transporcie i logistyce, a dzięki podobieństwom zarówno w modelach biznesowych, usługach, jak i strategiach staną się silnym partnerem dzięki cennym efektom synergii.

„Połączenie naszych dwóch globalnych sieci zapewni możliwość zaoferowania naszym klientom jeszcze wyższego poziomu usług. Globalna sieć GIL, kompetencje branżowe i silna pozycja rynkowa w regionie APAC i na Bliskim Wschodzie dobrze uzupełniają sieć DSV i będą wspierać nasze długoterminowe ambicje związane z tworzeniem wartości. Nasze dwie grupy firm mają już wspólną kulturę przedsiębiorczości i lokalnej decyzyjności i nie możemy się doczekać powitania utalentowanych pracowników GIL w DSV” - mówi Jens Bjørn Andersen.

Finalizacja przejęcia

Fuzje i przejęcia to dobrze znana część strategii DSV Panalpina, a firma wielokrotnie dowiodła swojej zdolności zarówno w pozyskiwaniu, jak i skutecznej integracji firm o podobnych modelach biznesowych. Przy założeniu spełnienia odpowiednich warunków i uzyskania niezbędnych zgód, transakcja zostanie sfinalizowana w trzecim kwartale 2021 r. Do tego czasu DSV Panalpina i GIL będą nadal działać oddzielnie i niezależnie.

Oświadczenie DSV Panalpina o przejęciu GIL można przeczytać tutaj:

https://investor.dsv.com/company-announcements


DSV Group Poland - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D