Scandinavian Express Poland Sp. z.o.o.: Nowa oferta dla branży spożywczej

14-03-2012

Scandinavian Express wdraża system bezpieczeństwa żywności ISO 22000.

1 marca br. firma Scandinavian Express Poland wdrożyła system bezpieczeństwa żywności ISO 22000 w zakresie magazynowania, spedycji i transportu produktów żywieniowych.

Nowa inwestycja pozwala na skierowanie oferty logistycznej do firm działających w łańcuchu dostaw żywności "od pola po widelec" - producentów i dystrybutorów żywności, sprzętu, materiałów pakunkowych, środków czyszczących, dodatków spożywczych i składników przeznaczonych do konsumpcji.

Do obsługi tego segmentu Scandinavian Express dedykuje w chwili obecnej własną, nowoczesną flotę plandekową, którą można transportować towary sypkie, granulaty i inne materiały czy surowce - nie wymagające zastosowania chłodni ani izoterm. Jest to pierwszy krok w kierunku rozbudowy floty o tabor chłodniczy.

Biorąc pod uwagę specjalizację i doświadczenie w obsłudze Skandynawii, zarząd Scandinavian Express liczy na nawiązanie współpracy z firmami z szeroko rozumianej branży spożywczej, które działają w modelu ISO 22000 oraz biorą udział w wymianie handlowej ze Skandynawią.

Obok systemu bezpieczeństwa żywności opartego na normie ISO 22000, firma posiada także certyfikaty Zarządzania Jakością i Środowiskiem ISO 9001/14001. Za certyfikację oraz audyty wszystkich systemów zarządzania funkcjonujących w Scandinavian Express odpowiada szwajcarska jednostka SGS Group.

www.scandinavian.com.pl


Scandinavian Express Poland Sp. z.o.o. - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D