Hotel Bristol, a Luxury Collection Hotel, Warsaw: Dołączył do grupy hoteli The Luxury Collection Hotels & Resorts

7-02-2013

Po wielkiej renowacji wnętrz Hotel Bristol zostaje pierwszym polskim obiektem w portfolio najbardziej luksusowych hoteli świata. Po pieczołowitej renowacji, której koszt wyniósł 50 milionów złotych, Hotel Bristol, jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów Warszawy, dołączył dziś do grupy hoteli najwyższej światowej klasy – The Luxury Collection Hotels & Resorts.

Należący do firmy Starman Poland obiekt, noszący obecnie nazwę Hotel Bristol, a Luxury Collection Hotel, Warsaw, to pierwszy luksusowy hotel w Polsce, który dołącza do tej grupy, a także wyjątkowe miejsce, w którym artystyczna atmosfera i dziedzictwo kulturalne łączą się ze współczesną elegancją i szykiem.

Dołączenie Hotelu Bristol do The Luxury Collection stanowi element strategii grupy, która systematycznie poszerza swoje portfolio o najbardziej wyjątkowe hotele w kluczowych destynacjach. W ostatnim czasie do grupy dołączyły m.in. ośrodki Lilianfels i Echoes w australijskim Blue Mountains, czy Metropol Palace w stolicy Serbii, Belgradzie.

„Polska jest krajem o ogromnym dziedzictwie historycznym, a także szybko rozwijającym się rynkiem, zaś Warszawa stała się jednym z najbardziej pożądanych miejsc w Europie” – mówi Thomas Willms, Senior Vice President and Regional Director East and Central Europe w sieci Starwood Hotels&Resorts – „Dzięki dołączeniu tak znamienitego hotelu jak Bristol, portfolio The Luxury Collection ulega znaczącemu wzmocnieniu, odsłaniając bogactwo dziedzictwa kulturalnego Warszawy przed odkrywcami z całego świata i oferując im poziom stylu i luksusu, jakiego oczekują”.

Hotel Bristol, założony w 1901 roku przez Ignacego Paderewskiego, słynnego kompozytora, pianistę-wirtuoza i premiera Rządu RP, był zawsze centrum życia kulturalnego warszawskiej śmietanki towarzyskiej i symbolem niezrównanej gościnności, docenianym zarówno przez najbardziej wymagających podróżników, jak i przez artystyczną elitę stolicy – stanowiąc most, łączący kulturę Polski z resztą świata. Hotel Bristol położony jest w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Warszawie – sąsiaduje z Pałacem Prezydenckim oraz z historycznym i eleganckim Traktem Królewskim.

Więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ.

luxurycollection.com/bristolwarsaw


Hotel Bristol, a Luxury Collection Hotel, Warsaw - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D