Flügger Sp. z o.o.: Otwarcie produkcji w Gdańsku

27-08-2009

Koncern Flügger otwiera produkcję w Gdańsku

W niecały rok po rozpoczęciu prac budowlanych, fabryka okładzin ściennych koncernu Flügger na Kokoszkach w Gdańsku jest gotowa. W budynku mieszczą się także magazyn centralny, serwis techniczny i administracja.
W czwartek 3 września 2009 odbędzie się oficjalne otwarcie z udziałem ambasadora Danii w Polsce, Hans Michael Kofoed-Hansen.
Inwestycja duńskiego koncernu Flügger w Polsce jest ważnym elementem w długoterminowej strategii, która między innymi stawia Polskę jako centrum koncernu dla działań w Europie Środkowej i Wschodniej. Inwestycja ta będzie obsługiwać istniejące rynki na Północy Europy, w Polsce i Chinach oraz nowe rynki w Europie Centralnej i Wschodniej, a także Azji.
W grudniu 2008 roku koncern dostał obietnicę przyznania dotacji z Unii Europejskiej w ramach programu „Innowacyjny Program Ekonomiczny” w wysokości 23 miliony PLN.
W fabryce użyto najnowszych technologii, które umożliwiają szybką i elastyczną produkcję okładzin ściennych. Wszystkie nowe kolekcje będą drukowane na dwóch liniach produkcyjnych w Gdańsku, natomiast produkcja istniejących już kolekcji będzie kontynuowana w fabryce koncernu w Faaborg w Danii.
Produkcja okładzin ściennych w Gdańsku rozpocznie się wiosną 2010 roku.
Magazyn centralny, z miejscem na 3200 palet, stanie się centrum logistycznym dla Europy Środkowej i Wschodniej. Część administracyjna budynku będzie zawierać między innymi nowe centrum edukacji.
Po uruchomieniu nowej działalności, koncern Flügger osiągnie zatrudnienie łącznie 175 osób w Polsce.
Obecnie koncern posiada 41 sklepów w Polsce, a ich liczba stale wzrasta.
 

Dalsze informacje:
Bendt Haverberg, General Manager, telefon komórkowy +48 60 22 15 489 (tylko w języku angielskim)


Flügger Sp. z o.o. - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D