Flügger Sp. z o.o.: Zdobywca tytułu "Success story of the year 2007"

4-06-2008

Dynamiczny rozwój firmy Flügger i jej sukcesy na polskim rynku są powodami, dla których zdobyła ona tytuł "Success Story of the Year 2007". Nagroda przyznawana jest przez Duński Klub Biznesu w Polsce działający w ramach Ambasady Danii w Warszawie. Laureatami poprzednich edycji były znane duńskie firmy, takie jak Danfoss, Netto, Carlsberg, Faber czy Krüger.
Marka Flügger cieszy się w Danii ponad stuletnią renomą. W Polsce Firma otworzyła swój pierwszy sklep w 1997r., a pod marką „Flügger” zaczęła działać w roku 2000. Jej strategia wzrostu okazała się być bardzo udana i obecnie ten znany duński producent farb posiada 29 sklepów na terenie całej Polski. Flügger jest pierwszą firmą, która wprowadziła do Polski pomysł stworzenia sieci wyspecjalizowanych sklepów oferujących wysokiej jakości farby i inne związane z nimi produkty.

W roku 2007 firma kontynuowała wzrost, zwiększając obroty na Polskim rynku o prawie 40%, jak również liczbę pracowników do 122 w roku 2008. Po wielu latach nieprzerwanej działalności w Polsce i niekwestionowanych osiągnięciach w 2007, Flügger z pewnością zasłużył na nagrodę „Success Story”.

„Sukces sieci w Polsce jest głównie zasługą personelu. Ludzie pracujący w firmie Flügger są pełni pasji, aktywni w swojej pracy dla firmy i pragną być częścią jej sukcesu. Rotacja personelu w Polsce ma najniższy wskaźnik dla całej grupy Flügger. Atutem firmy jest również unikalna na polskim rynku koncepcja sprzedaży- oferowanie pełnego asortymentu produktów do wykończenia powierzchni, skierowanego głównie do profesjonalistów, ale nie tylko”- mówi prezes spółki Bendt Haverberg.

Duńskie przedsiębiorstwa są bardzo aktywne w Polsce. Każdego roku nowe inwestycje mają miejsce w różnych segmentach polskiej gospodarki. Obecnie działa ich w Polsce ponad 500. Liczba ta stale rośnie potwierdzając pozycję Polski, jako ważnego partnera handlowego Danii. Wymiana handlowa miedzy Danią a Polską rozwija się dynamicznie. Według duńskich statystyk eksport z Danii do Polski wyniósł w 2007 roku 11,7 mld DKK i wzrósł o 6 % w stosunku do roku 2006. Bilans handlowy miedzy Dania a Polska jest zrównoważony na poziomie 13 mld DKK. Polska jest 11 na liście największych rynków eksportowych Danii.

 

Źródło: Ambasada Danii


Flügger Sp. z o.o. - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D