Linklaters: doradcą Skanska przy inwestycji w startupową platformę Business Link

20-06-2017

Kancelaria Linklaters doradzała Skanska, przy współtworzeniu z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości innowacyjnego ekosystemu Business Link w regionie Europy Środkowo-Wschodniej dla start-upów, małych i średnich firm oraz sektora usług biznesowych. Zespół kancelarii zapewnił kompleksową obsługę prawną przy inwestycji dewelopera w joint-venture z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości.

Kancelaria była zaangażowana i doradzała Skanska we wszystkich aspektach transakcji joint venture, od analizy prawnej począwszy, poprzez przygotowywania i negocjowanie dokumentów transakcji, aż do jej podpisania i zamknięcia. Skanska będzie współkontrolować powołaną spółkę JV. Celem JV jest stworzenie ekosystemu innowacyjnej przestrzeni dla rozwijającej się sieci coworkingowej, której głównym motorem jest społeczność startupowa, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz sektor usług biznesowych. Poszukują one nie tylko atrakcyjnej, dostępnej non-stop powierzchni biurowej w prestiżowych lokalizacjach, ale także możliwości wynajęcia w pakiecie dodatkowych usług i ofert, takich jak programy akceleracyjne i mentoringowe, dających dostęp do ogromnej platformy współpracy i wymiany doświadczeń w biznesie. Obecnie Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości wynajmują w sumie 13,65 tysięcy m2. powierzchni biurowej w ramach Business Link w największych miastach Polski.

Po stronie kancelarii, przy transakcji doradzali Klaudia Królak, managing associate w praktyce prawa korporacyjnego, oraz Michał Mieciński, of counsel w praktyce prawa nieruchomości.

Współpraca Skanska i Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości jest przykładem zrównoważonego podejścia do biznesu. Deweloper nie przejmuje startupu, ale inwestuje w jego rozwój, stając się jego równorzędnym partnerem. Jednocześnie dywersyfikuje swoje portfolio nieruchomościowe, uzupełniając je o elastyczną i kreatywną przestrzeń biurową.


Linklaters - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D