Cushman & Wakefield Polska Sp. z o.o.: Cykl koncertów „Moc Klasyki” w budynku FOCUS w Warszawie

29-11-2017

2 grudnia br. w lobby warszawskiego biurowca FOCUS, zarządzanego przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield, rozpocznie się cykl koncertów „Moc Klasyki”, w którym zaprezentowane zostaną najbardziej popularne dzieła należące do kanonu muzyki klasycznej. Wydarzenie rozpocznie kantata sceniczna „Carmina Burana”, autorstwa Carla Orffa.

Koncert poprowadzi Michał Klauza we współpracy z 250 artystami z Polskiej Orkiestry Radiowej, Chóru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego, Chóru Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, Chóru Tibi Domine, Chóru Uniwersytetu SWPS, Warszawskiego Chóru Chłopięcego przy UMFC oraz solistów: Olgi Pasiecznik – sopran, Krzysztofa Kura – tenor i Konstantina Suchkova – baryton.

„Carmina Burana” to jeden z najbardziej znanych w Niemczech utworów muzycznych, który zyskiwał popularność od lat 60 XX w., a obecnie już na stałe wszedł do kanonu muzyki poważnej. Prawykonanie dzieła Carla Orffa odbyło się w Operze Frankfurckiej 8 czerwca 1937 roku w inscenizacji Oscara Wälterlina. W Polsce premiera Carmina Burana miała miejsce w 1963 r. w Łodzi.

Budynek FOCUS zlokalizowany jest przy Al. Armii Ludowej 26 w Warszawie, w dzielnicy Śródmieście, tuż przy Trasie Łazienkowskiej i w okolicach Pola Mokotowskiego. W jego niewielkiej odległości znajduje się stacja metra Pole Mokotowskie, linia tramwajowa oraz liczne przystanki autobusowe. Na 12 kondygnacjach nadziemnych najemcy mogą skorzystać z nowoczesnych biura klasy A o łącznej powierzchni 32 000 mkw. Natomiast na trzech podziemnych piętrach znajdują się miejsca parkingowe dla ok. 400 aut. Projektantem budynku jest pracownia APA Kuryłowicz & Associates.


Cushman & Wakefield Polska Sp. z o.o. - więcej aktualności i informacji

 

Projekt i wykonanie i2D