CK Partners Cieślak Klimkowski Radcowie Prawni sp. p. : doradza przy budowie i uruchomieniu zakładu produkcyjnego Goldbeck w Polsce

22-05-2018

Kancelaria Cieślak Klimkowski doradza firmie Goldbeck Elementy Polska Sp. z o.o. w kwestiach prawnych związanych z budową oraz uruchomieniem nowej fabryki pod Łodzią.

Grupa Goldbeck specjalizuje się w szybkiej budowie hal przemysłowych, hal logistycznych, budynków biurowych oraz parkingów wielopoziomowych przy użyciu produkowanych przez siebie gotowych elementów budowlanych. Na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Lućmierzu pod Łodzią, Goldbeck uruchamia swoją pierwszą w Polsce fabrykę prefabrykatów. Zakład będzie wytwarzał stalowe elementy nośne. Do tej pory do budowy obiektów w Polsce firma Goldbeck sprowadzała takie elementy ze swoich fabryk z Niemiec. Teraz będą one dostępne na miejscu. Zakład będzie zatrudniać około 100 osób. Przewidywana wartość nakładów inwestycyjnych to co najmniej 105 milionów złotych.

Goldbeck jest rodzinną firma budowlaną z siedzibą w Bielefeld w Niemczech. Zatrudnia ponad 5000 osób w 40 oddziałach na terenie Niemiec, Czech, Polski i innych krajów Europy. Poza nowym zakładem produkcyjnym w Polsce, firma posiada też 4 fabryki w Niemczech i 2 w Czechach.

Kancelaria Cieślak Klimkowski doradzała firmie Goldbeck Elementy Polska Sp. z o.o. przy nabyciu nieruchomości pod inwestycje oraz doradza w bieżących kwestiach kontraktowych związanych z uruchomieniem zakładu. Pracami kancelarii kieruje mec. Jacek Klimkowski.


CK Partners Cieślak Klimkowski Radcowie Prawni sp. p. - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D