Cieślak Klimkowski Radcowie Prawni Spółka Partnerska: doradza joint venture Yamada Electric i Wentworth Tech przy budowie i uruchomieniu zakładu produkcyjnego pod Łodzią

24-09-2018

Kancelaria Cieślak Klimkowski doradza joint venture Yamada Electric i Wentworth Tech w kwestiach prawnych związanych z budową oraz uruchomieniem nowej fabryki pod Łodzią.

Yamada Electric wywodzi się z Japonii i specjalizuje się w produkcji artykułów gospodarstwa domowego. Wentworth Tech został założony w Kanadzie i jest światowym liderem na rynku oprzyrządowania do produkcji opakowań i przetwórstwa tworzyw sztucznych.

W celu uruchomienia zakładu na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w Lućmierzu pod Łodzią, Yamada Electric i Wentworth Tech wspólnie utworzyły spółki Yamada Wentworth Development Sp. z o.o. oraz Yamada Wentworth Tech Sp. z o.o. Zakład zarządzany przez te spółki będzie produkował maszynki do golenia, artykuły gospodarstwa domowego i artykuły toaletowe z tworzyw sztucznych, głównie na potrzeby P&G. Docelowo, fabryka zatrudni 120 pracowników.

Kancelaria Cieślak Klimkowski doradzała joint venture przy nabyciu nieruchomości pod inwestycje oraz doradza w bieżących kwestiach kontraktowych związanych z uruchomieniem zakładu. Pracami kancelarii kieruje mec. Jacek Klimkowski.


Cieślak Klimkowski Radcowie Prawni Spółka Partnerska - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D