White & Case M. Studniarek i Wspólnicy - Kancelaria Prawna sp.k.: doradzała grupie Konspol w związku z transakcją sprzedaży spółek z grupy koncernowi Cargill

28-09-2018

Międzynarodowa kancelaria prawna White & Case doradzała Grupie Konspol, wiodącemu producentowi i przetwórcy drobiu w Polsce, w związku z transakcją sprzedaży spółek z Grupy na rzecz amerykańskiego koncernu Cargill.

Jest to największa transakcja na polskim rynku przetwórczo-hodowlanym w 2018 r. Zawarta umowa zobowiązuje obie strony do zamknięcia transakcji po spełnieniu kilku warunków zawieszających, w tym uzyskania niezbędnych zgód regulacyjnych.

Przedmiotem przejęcia są podmioty z Grupy Konspol wraz z ich portfolio produktowym. Oznacza to, że w ramach transakcji Cargill przejął zakład produkcji pasz, pięć kompleksów hodowlanych, ubojnię oraz dwa zakłady produkcyjne. W następstwie przejęcia koncern Cargill, globalny producent żywności, będzie zapewne kontynuował dynamiczny rozwój Grupy Konspol.

Kancelaria White & Case zapewniła Grupie Konspol kompleksowe doradztwo prawne obejmujące wszystkie aspekty transakcji. W skład kluczowego zespołu doradzającego przy transakcji weszli prawnicy z biura White & Case w Warszawie, w szczególności: Aneta Hajska, partner lokalny i Marek Sawicki, partner lokalny, wspierani przez Marcina Studniarka, partnera, oraz Klaudię Malczewską, associate.


White & Case M. Studniarek i Wspólnicy - Kancelaria Prawna sp.k. - więcej aktualności i informacji

 

Projekt i wykonanie i2D