Kongsberg Automotive Sp. z o.o.: otworzył trzecią fabrykę w Polsce, zatrudni ok. 1 tys. osób

25-10-2018

Kongsberg Automotive (KA) oficjalnie otworzył trzecią fabrykę w Polsce. Nowy zakład o powierzchni 17 600 m2, który zlokalizowany w Brzeskiej Strefie Gospodarczej w województwie kujawsko-pomorskim po uruchomieniu wszystkich linii produkcyjnych będzie zatrudniał blisko 1000 osób, podała spółka.

“Otwarcie kolejnego zakładu w Polsce jest zgodne z długofalową strategią spółki. Cały czas zawieramy nowe kontrakty z wiodącymi markami z branży motoryzacyjnej. Ciągły rozwój i innowacja są dla nas kluczowe, dlatego w zakładzie w Brześciu Kujawskim wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie” - powiedział Frederic Kot, General Operations Manager Interior, Polska, cytowany w komunikacie.

W nowym zakładzie KA produkowane są maty grzewcze do siedzeń samochodowych oraz przewody paliwowe i powietrzne.

“W nowej fabryce mamy atrakcyjną ofertę stanowisk pracy. W ciągu ostatniego roku zatrudniliśmy już blisko 800 pracowników, a w najbliższym czasie planujemy zrekrutować jeszcze blisko 200 osób” - dodał.

KA poszukuje pracowników o zróżnicowanych kwalifikacjach zawodowych - obecnie możliwości zatrudnienia dotyczą zarówno stanowisk produkcyjnych, jak i kadry inżynierskiej oraz kierowniczej.

Kongsberg Automotive jest wiodącym producentem komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego, podnoszących jakość jazdy, dzięki czemu staje się ona bezpieczniejsza, bardziej komfortowa i przyjazna dla środowiska.

Firma na rynku polskim funkcjonuje od 18 lat. Pierwszy zakład otwarto w 2000 roku w Pruszkowie pod Warszawą. W 2016 roku uruchomiono drugą fabrykę w Koluszkach koło Łodzi. Kongsberg Automotive w Polsce zatrudnia blisko 2000 osób.

Kongsberg Automotive jest globalnym dostawcą i osiąga przychody w wysokości ok. 1,1 mld euro, zatrudniając blisko 10,5 tys. pracowników w 19 krajach. Firma posiada ponad 25 zakładów produkcyjnych na całym świecie, a siedziba główna zlokalizowana jest w Zurychu w Szwajcarii. Portfolio produktów obejmuje systemy komfortu siedzenia, kontroli jazdy i ruchu, przewody powietrzne oraz paliwowe zaprojektowane dla globalnych producentów pojazdów.


Kongsberg Automotive Sp. z o.o. - więcej aktualności i informacji

 

Projekt i wykonanie i2D