BSJP Brockhuis Jurczak Prusak Sroka Nilsson Sp.k.: powiększa grono Partnerów i wzmacnia praktykę IP & Patent

11-01-2019

Z początkiem stycznia do kancelarii BSJP Brockhuis Jurczak Prusak Sroka Nilsson Sp. k. („BSJP”) dołączyli nowi Partnerzy: dr Ewa Boryczko, która do tej pory kierowała zespołem kancelarii BMSP oraz adwokat i rzecznik patentowy Marcin Kroll, do tej pory związany z kancelarią act BSWW. Do grona wspólników dołączył również radca prawny Maciej Kuropatwiński, który z Kancelarią współpracuje od 2009 roku.

Dr Ewa Boryczko jest radcą prawnym, ekspertem prawa handlowego, z wieloletnim doświadczeniem w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców z francuskiego obszaru językowego. Zajmuje się kompleksową obsługą prawną dużych przedsiębiorstw, w szczególności zakładów przemysłowych i sieci handlowych. Doradza w sprawach związanych z tworzeniem spółek oraz ich łączeniem, podziałami i przekształceniami, również w ramach restrukturyzacji grup kapitałowych i holdingów.

Dzięki szerokiemu doświadczeniu nowego Partnera kancelaria poszerza zakres swoich usług o nową specjalizację BSJP French, w ramach której będzie wspierać podmioty francuskie działające w Polsce oraz polskie firmy prowadzące interesy we Francji.

Wspólnie z dr Ewą Boryczko do BSJP przechodzi zespół specjalistów z zakresu m.in. prawa własności intelektualnej i nowych technologii, ubezpieczeń i prawa pracy: radca prawny Andrzej Załęski, adwokat Maciej Jura oraz adwokat Michał Włodarczyk.

Barwy firmowe zmienia również Marcin Kroll, adwokat, ekspert prawa własności intelektualnej, a także rzecznik patentowy oraz zawodowy pełnomocnik przed Urzędem ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) w Alicante w sprawach z zakresu unijnych znaków towarowych i wzorów. Nowy Partner BSJP posiada bogate doświadczenie związane z prawem nowych technologii oraz ochroną danych osobowych i prywatności. Doradza również klientom w zakresie prawa reklamy, handlu elektronicznego oraz obrotu konsumenckiego.

Tym samym z początkiem roku Kancelaria otrzymuje mocne wsparcie eksperckie w zakresie prawa własności intelektualnej i nowych technologii, prowadzenia spraw związanych z ochroną prywatności, w szczególności ochroną danych osobowych, w tym zgodnością z przepisami RODO.

Dotychczasowy Partner kancelarii BSJP, radca prawny Maciej Kuropatwiński, dołącza do grona komandytariuszy. Doradza przy dużych projektach inwestycyjnych i transgranicznych. Specjalizuje się również w sporach zakresu prawa handlowego, energetycznego, budowlanego oraz prawa nieruchomości.


BSJP Brockhuis Jurczak Prusak Sroka Nilsson Sp.k. - więcej aktualności i informacji

 

Projekt i wykonanie i2D