JAS POLAND: JAS Worldwide podpisał umowę nabycia Greencarrier Freight Services International AB

24-08-2021

Greencarrier Freight Services Poland Sp. z o.o. poinformował, że JAS Worldwide, globalny operator logistyczny z siedzibą w Atlancie w Stanach Zjednoczonych, podpisał umowę nabycia Greencarrier Freight Services International AB, to dywizja Grupy Greencarrier działająca w zakresie spedycji, logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw. Uprawomocnienie nastąpi po uzyskaniu wszystkich zezwoleń prawnych od odpowiednich władz.
Mikael Forsberg, CEO Greencarrier Freight Services podkreślił, że “To świetne połączenie firm i cieszymy się, że możemy kontynuować tę podróż z naszym wieloletnim partnerem, JAS Worldwide. Połączenie dwóch sieci pozwoli nam zaoferować naszym klientom jeszcze wyższy poziom usług, szersze rozwiązania i dostęp do prawdziwie globalnej sieci”.

 

Marco Rebuffi, CEO JAS Worldwide, zaznaczył, że "Poprzez przejęcie Greencarrier Freight Services, JAS dokonuje strategicznego przejęcia, aby wzmocnić swoją pozycję w regionach Skandynawii, Bałtyku i Europy Wschodniej oraz wzmocnić istniejące operacje w Wielkiej Brytanii i Chinach. Nasze organizacje cieszą się długotrwałym partnerstwem i w pełni oczekujemy, że będzie to kontynuacja wspaniałej atmosfery współpracy i wspólnego ducha przedsiębiorczości”.

 

Stefan Björk, właściciel Greencarrier AB powiedział o transakcji, że „Na ciągle ewoluującym rynku spedycyjnym szczerze wierzę, że skala, prężność i globalność będą kluczem do większego sukcesu w przyszłości. Dlatego bardzo się cieszę z przekazania zwierzchnictwa do JAS Worldwide oraz zespołu kierowniczego Greencarrier Freight Services, które będą kontynuować dobrą pracę i pełnić pieczę nad klientami i pracownikami”.

 

JAS Worldwide
JAS powstał w 1978 w Milanie, we Włoszech. W ciągu ostatnich czterech dekad firma JAS rozwinęła się z regionalnych korzeni do globalnej sieci z siedzibą w Atlancie w Stanach Zjednoczonych. Obecnie firma wraz siecią partnerów zlokalizowana jest w ponad 100 krajach świata i zatrudnia ponad 5000 pracowników na całym świecie.

Więcej o JAS Worldwide: https://www.jas.com/
 

Greencarrier Freight Services International AB
Greencarrier Freight Services to operator logistyczny oferujący usługi szyte na miarę i zrównoważone rozwiązania logistyczne. Posiada biura w 11 krajach, w których zatrudnia 800 pracowników. Ze swoich biur w krajach Nordyckich, Bałtyckich, UK, Polski, Czech, Słowacji i Chin, oferują globalne usługi transportowe. Firma specjalizuje się w organizacji wszystkich rodzajów transportu włączając morski, lotniczy, drogowy oraz kolejowy. Ponadto posiada wiele magazynów oferując usługi z zakresu logistyki kontraktowej. Siedziba Greencarrier Freight Services znajduje się w Goteborgu, gdzie w 2000 roku firma powstała.
 

Więcej o Greencarrier Freight Services https://freightservices.greencarrier.com/


JAS POLAND - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D