Stora Enso: Stora Enso od 24 lat gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

1-02-2022


25 000 sztuk – tyle standardowych, tekturowych skarbonek wyprodukowała Stora Enso na 30. Finał WOŚP, który dedykowany jest dziecięcej okulistyce.
Z okazji Finału powstało również 3000 sztuk dodatkowych, wyjątkowych skarbonek. Dla uczczenia 24 wspólnych Finałów, wyprodukowano limitowaną edycję złotych skarbonek, aby swoim blaskiem otwierały oczy na prawdziwie szlachetny cel – pomoc potrzebującym.

Skarbonki zostały przygotowane w Zakładzie Produkcji Opakowań w Mosinie. Stora Enso, światowy lider trendów w kategorii opakowań produkowanych z materiałów odnawialnych wierzy, że już wkrótce będzie możliwe całkowite odejście od materiałów na bazie surowców kopalnych. Sprzyja temu niezwykły wzrost wrażliwości ekologicznej w społeczeństwach praktycznie wszystkich krajów. Skarbonka jest dedykowana nie tylko ludziom, ale także całej naszej planecie. Stora Enso idzie od wielu lat ramię w ramię z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wolontariusze zaangażowani w Finale zadbają o to, aby po zakończeniu zbiórki tekturowe skarbonki trafiły do ponownego przetworzenia.

„Jubileuszowy Finał WOŚP jest świadectwem, że warto grać dla dobra potrzebujących. Entuzjazm, który towarzyszy tej najgłośniejszej Orkiestrze świata napełnia pozytywną energią i radością wszystkich zaangażowanych we wspólne działania. Pozostajemy pełni podziwu dla wytrwałości w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi i jesteśmy dumni z bycia partnerem WOŚP od 24 lat. Wierzymy, że kolejne lata pozwolą nam rozwijać współpracę, aby wspólnie „czynić to co dobre dla ludzi oraz planety” – mówi Tomasz Żebrowski, Prezes Zarządu Stora Enso Poland S.A.

„Jesteśmy bardzo dumni, że Stora Enso po raz kolejny przeniosła nasz niezwykle kolorowy i radosny projekt na puszki, z którymi w styczniu, na całym świecie, kwestować będą tysiące wolontariuszy” – mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP.


Stora Enso - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D