ColliCare Logistics Sp z o.o.: Grupa ColliCare Logistics znacząco redukuje emisje zanieczyszczeń w transporcie

15-09-2022

Jak obniżyć emisje CO2 w logistyce?

ColliCare, w trosce o środowisko, dąży do ograniczenia emisji zanieczyszczeń w logistyce. Jako partner inicjatywy Science Based Targets(SBTi) i laureat złotego medalu EcoVadisjest mocno zaangażowane w tego rodzaju działania. Firma ściśle współpracuje z klientami, poszukując optymalnych rozwiązań transportowych, które jednocześnie przynoszą wymierne korzyści dla środowiska.

Cała Grupa ColliCare dąży do przeniesienia transportu z dróg na morze, co jest znacznie bardziej ekologicznym rozwiązaniem, jeśli chodzi o emisje CO2. Firma mocno koncentruje się również na wykorzystaniu kolei elektrycznych w Europie. Nie bez znaczenie jest nowoczesna flota aut ciężarowych zasilanych biopaliwem.

Część dostaw, zwłaszcza w Norwegii i Skandynawii, jest realizowana z wykorzystaniem elektrycznych samochodów bezemisyjnych.

Pomiary i kontrola emisji zanieczyszczeń

ColliCare od lat mierzy i kontroluje emisje zanieczyszczeń w swojej działalności. Prowadzone są stosowne pomiary i obliczenia. Dzięki nim również klienci firmy mogą obserwować, jak ich działalność wpływa na środowisko i podejmować odpowiednie działania ograniczające emisje. W ColliCare stworzony został dedykowany dział ekspertów zajmujący się zbieraniem danych, obliczaniem emisji i raportowaniem wyników. Dzięki temu niemal na bieżąco można obserwować bezpośrednią i pośrednią produkcję gazów cieplarnianych (GHG) i dwutlenku węgla w procesach logistycznych, nawet na poszczególnych trasach. Prowadzone pomiary pomagają rozpoznać nadmierne zużycie energii lub inne mało efektywne procesy i przyczyniają się do redukcji kosztów operacyjnych.

Zielona logistyka jako strategia dla Polski

– Taka jest nasza strategia na polski rynek – mówi Jesper Hansen, Managing Director Poland. – Przenosimy nasze doświadczenie z rynków skandynawskich do Polski, aby oferować naszym klientom bardziej ekologiczne alternatywy dla ich procesów logistycznych. W ten sposób budujemy naszą ofertę na rynku polskim, szczególnie jeśli chodzi o eksport z Polski do Norwegii i krajów skandynawskich. Korzystamy z mniej emisyjnego transportu morskiego (zwłaszcza w porównaniu z transportem drogowym), a np. w rejonie Oslo dostarczamy ładunki całkowicie bezemisyjnymi pojazdami elektrycznymi.

Źródło: https://zielonagospodarka.pl/grupa-collicare-logistics-znaczaco-redukuje-emisje-zanieczyszczen-w-transporcie-8116


ColliCare Logistics Sp z o.o. - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D