Stena Recycling Sp. z.o.o.: Platynowe wyróżnienie EcoVadis dla Stena Recycling

10-01-2023

W tym roku poprawiliśmy nasze wyniki we wszystkich czterech kategoriach oceny obejmujących obszar: środowisko, prawa pracy i człowieka, etykę oraz zrównoważone zakupy. W porównaniu z poprzednim rokiem uzyskaliśmy aż o 11 punktów więcej czyli 79/100, a złoty medal zamieniliśmy na platynowy.  Tym samym znaleźliśmy się w gronie zaledwie 1% spośród 100 tys. firm najwyżej ocenianych przez EcoVadis na całym świecie. Tym samym dołączyliśmy do Stena Metall, której jesteśmy częścią, a która już od dwóch lat może pochwalić się platyną.

Tak wysoka ocena pokazuje nie tylko to, że jesteśmy odpowiedzialnym społecznie i środowiskowo przedsiębiorstwem, ale również wskazuje na to że zrównoważony rozwój jest bardzo wysoko na liście naszych priorytetów i dotyczy każdego działania naszej organizacji.   

Bardzo cieszymy się z tej oceny, wyróżnienia i efektów, nad którymi pracuje codziennie każdy z pracowników naszej organizacji  

Co to jest Eco Vadis? 

Eco Vadis jest niezależną międzynarodową firmą analityczną, która co roku analizuje i ocenia wyniki firm w zakresie zrównoważonego rozwoju. System oceny waży cztery różne obszary: środowisko, prawa pracy i człowieka, etykę i zrównoważone zakupy. Metodologia Ecovadis opiera się na przyjętych na całym świecie zasadach sprawozdawczości w zakresie zrównoważonego rozwoju. Każda firma biorąca udział w ocenie otrzymuje kwestionariusz dostosowany do potrzeb swojej organizacji. Obszary te są z kolei podzielone na polityki, działania i wyniki, aby umożliwić firmie ocenę na wszystkich etapach jej działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Przesyłając dokumentację księgową powiązaną z pytaniami w ocenie, firma pokazuje, w jaki sposób pracuje nad kwestiami zrównoważonego rozwoju.


Stena Recycling Sp. z.o.o. - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D