Mostostal Kraków S.A.: Grupa Budimex znacząco zwiększy moce wytwórcze w konstrukcjach stalowych

16-05-2023

Po przejęciu 100 proc. akcji PPUH Konstalex moce produkcyjne poziomie 17 tys. ton konstrukcji stalowych rocznie plasują Mostostal Kraków na pozycji lidera krajowego rynku stali.

Podpisy pod dokumentem sprzedaży złożyli prezes Mostostalu Kraków Jacek Lech, członek zarządu firmy Jakub Tomaszewski oraz Bożena Zbroja i Grzegorz Zbroja – dotychczasowi właściciele spółki Konstalex.
Celem Mostostalu Kraków jest zwiększenie potencjału produkcyjnego

Decyzja o nabyciu przedsiębiorstwa specjalizującego się w obszarze konstrukcji ciężkich, wpisuje się w aktualną strategię rozwoju Mostostalu Kraków. Celem spółki jest zwiększenie potencjału produkcyjnego oraz uzupełnienie oferty o nowe typy konstrukcji stalowych. Przejęcie infrastruktury oraz kontraktów Konstaleksu ma także stanowić ważny krok w kierunku budowania niezależności biznesowej oraz pozycji rynkowej firmy.

- Myślę, że mogę pozwolić sobie na stwierdzenie, że jako wytwórca konstrukcji stalowych stajemy się liderem w Polsce - mówi Jacek Lech, prezes Mostostalu Kraków, spółki zależnej Budimeksu.

- Patrząc na zrealizowane projekty, widzimy ile wspólnych kontraktów budowlanych na przestrzeni czasu łączyło nas z firmą Konstalex. Wierzymy, że transakcja ta pozwoli nam działać efektywniej i bardziej kompleksowo. Większa elastyczność i potencjał produkcyjny to także stabilność cen oraz ograniczanie ryzyk – z korzyścią zarówno dla nas, jak i naszych Klientów. Połączone siły oraz ‎doświadczenie Mostostalu Kraków i Konstalex dają nam możliwości, jakich do tej pory nie ‎mieliśmy, ze względu m.in. na ograniczenia formalne czy logistyczne‎ - dodaje.

Dywersyfikacja portfolio biznesowego to podejście realizowane w całej Grupie Budimex.


Mostostal Kraków S.A. - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D