ISS Facility Services Sp. z o.o.: Zmiany w Zarządzie ISS w Polsce i krajach bałtyckich. Karolina Whilde nową Dyrektor Zarządzającą, Maciej Wąsek awansuje w strukturach Europy Północnej ISS

19-05-2023

Zmiany w Zarządzie ISS w Polsce i krajach bałtyckich. Karolina Whilde nową Dyrektor Zarządzającą, Maciej Wąsek awansuje w strukturach Europy Północnej
ISS, wiodąca firma w zakresie tworzenia przyjaznych miejsc pracy i kompleksowego zarządzania obiektami, ma przyjemność poinformować, że Karolina Whilde przejmuje rolę Dyrektor Zarządzającej (Country Manager) w Polsce i krajach bałtyckich. Maciej Wąsek, dotychczas odpowiedzialny za rozwój firmy w tym regionie, obejmuje stanowisko Dyrektora Finansowego (Chief Financial Officer Northern Europe) w regionalnych strukturach Grupy ISS, gdzie będzie nadzorował obszar Europy Północnej.

Karolina Whilde, dotychczas odpowiedzialna za jednego z globalnych klientów ISS w sektorze bankowym, w pełni obejmie nową rolę 1 sierpnia 2023 r. Do tego momentu za biznes w Polsce i krajach bałtyckich, odpowiedzialny pozostanie Maciej Wąsek pełniący jednocześnie rolę Chief Financial Officer Northern Europe w ISS.

„Transformacja naszej działalności w Polsce i krajach bałtyckich to efekt wdrożenia strategii OneISS, skupienia się na istotnych dla nas segmentach i pracy nad zwiększeniem udziału w tym rynku. Wierzę, że Karolina jeszcze bardziej rozwinie nasze usługi w tym regionie. Jednocześnie, jest mi bardzo miło, że Maciej Wąsek zgodził się dołączyć do mojego zespołu i objąć odpowiedzialność za wynik finansowy w Europie Północnej – powiedział Carl-Fredrik Langård-Bjor, CEO Northern Europe w ISS.

ISS w Polsce i w krajach bałtyckich jest częścią – kluczowego dla całej Grupy – obszaru Europy Północnej. Ambicją firmy, sformułowaną w strategii OneISS, jest objęcie pozycji globalnego lidera branży facility management w zakresie zintegrowanej obsługi obiektów (IFS, Integrated Facility Services) w oparciu o model operacyjny obejmujący utrzymanie czystości, obsługę techniczną, żywienie i zarządzanie środowiskiem pracy oraz ukierunkowanie na potrzeby klientów w segmencie biurowym i produkcyjnym.

„Niezmiernie cieszę się, że będę mogła odpowiadać za biznes ISS w Polsce i krajach bałtyckich w roli Dyrektor Zarządzającej, kontynuując szlak wytyczony przez Macieja. Przejmuję fantastyczny zespół, który daje świetny potencjał rozwoju firmie opierającej swoją działalność na wartościach, a także będącej dojrzałym partnerem. Status ISS jako wiodącej firmy w branży facility management oznacza dostęp do kompetencji, technologii i transferu najlepszych praktyk między krajami i sektorami. Na tej wymianie eksperckiej wiedzy korzystają nasi klienci, bo bez względu na bariery geograficzne umiemy doskonalić ich procesy i wskazać sposoby na optymalizację ich powierzchni. Sama jestem na to dobrym przykładem, tylko przez ostatnie trzy lata rozwijałam współpracę, uwzględniającą lokalizacje w wielu krajach, z jednym z globalnych klientów ISS z sektora bankowego” – powiedziała Karolina Whilde, obejmująca stanowisko Country Manager Poland & Baltics.

„Ostatnie kilka lat to okres intensywnego wzrostu ISS w Polsce i krajach bałtyckich – urośliśmy niemal 40%. W ramach naszego rynku rozwinęliśmy zintegrowane usługi facility management (IFS), pozyskaliśmy kluczowych klientów m.in. z sektora bankowego i usług dla biznesu, zarówno w segmencie biurowym, jak i zakładów produkcyjnych, wdrożyliśmy systemy i rozwiązania oparte na IoT i automatyzacji. Wierzę, że nominacja Karoliny, to nowy rozdział w historii firmy w tym regionie. Dla mnie również jest to nowy etap, który kontynuuję w roli Dyrektora Finansowego w strukturach Grupy ISS, odpowiadając za wynik w Europie Północnej, w tym w Polsce" – powiedział Maciej Wąsek, CFO Northern Europe w ISS.

***
Karolina Whilde od ponad 15 lat jest związana z branżą facility management oraz nieruchomości komercyjnych. Dołączyła do ISS w 2020 roku by rozwijać współpracę firmy z globalnym klientem z sektora bankowego, w ramach której kierowała zespołem kilkuset osób w szczęściu krajach. Posiada rozległe doświadczenie, które zdobywała pracując dla marek takich jak Rolls-Royce i Aramark w Europie, Bliskim Wschodzie i Afryce, a także prowadząc organizacje przez okres implementacji strategicznych zmian i programy podnoszenia poziomu usług.

Maciej Wąsek jest związany z ISS od 2007 roku. Na przestrzeni kilkunastu lat pełnił funkcje Dyrektora Finansowego i Dyrektora Operacyjnego, a od 2019 r. Dyrektora Zarządzającego. Odpowiadał za wdrożenie nowych usług w zakresie Workplace Management, Capital Projects, a także za rozwijanie oferty ISS w zakresie rozwiązań technologicznych oraz innowacji. W ciągu zaledwie kilku lat w roli Dyrektora Zarządzającego dokonał transformacji organizacji. Rozwinął portfolio kluczowych klientów ISS w priorytetowych segmentach (biurowym i produkcyjnym), a obsługiwana przez firmę powierzchnia przekroczyła 3 miliony metrów kwadratowych.

 


ISS Facility Services Sp. z o.o. - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D