Kochański & Partners: 25 lecie Kochański & Partners oraz najnowsze wiadomości

5-02-2024

Kancelaria Kochański & Partners rozpoczęła obchody 25-lecia swojej działalności. I zapowiada, że będzie to nie tylko uroczyste podsumowanie wielu lat pracy. W planach ma bowiem mnóstwo niespodzianek i wyjątkowych wydarzeń, więc wszyscy zainteresowani mogą spodziewać się emocjonującego roku pełnego jubileuszowych atrakcji.

 
Global Arbitration Review
Mimo rewolucyjnych zmian dotyczących traktatów inwestycyjnych między państwami członkowskimi UE, ochrona realizowanych w Polsce inwestycji nadal pozostaje kluczową kwestią dla wielu zagranicznych przedsiębiorców.
Marek Jeżewski i Krzysztof Walczyk, prawnicy z Kochański & Partners przygotowali praktyczny przewodnik dla Global Arbitration Review, w którym analizują blisko 40, wciąż obowiązujących, traktatów inwestycyjnych.  Przewodnik nie tylko prezentuje standardy ochrony inwestorów, ale również wnikliwie analizuje praktyczne aspekty prowadzenia sporów inwestycyjnych przeciwko Polsce. Zainteresowani znajdą tam precyzyjne odpowiedzi na nieoczywiste pytania, a także dowiedzą się jak konstruować i planować inwestycje zagraniczne, aby móc skutecznie korzystać z ochrony inwestycyjnej.
 
Wpływ AI na środowisko, czyli koszt klimatyczny sztucznej inteligencji
Koszt klimatyczny sztucznej inteligencji jest faktem, z którego na szczęście zdaje sobie sprawę coraz więcej ludzi, firm i instytucji. Wiodące spółki odpowiedzialne za rozwiązania oparte na AI wykazują świadomość i inicjatywę w tym obszarze, co pozwala patrzeć z nadzieją w przyszłość, w której będziemy mogli cieszyć się korzyściami płynącymi z postępu technologicznego, nie narażając przy tym naszej planety na dalsze szkody. 
Więcej o tym piszą Natalia Kotłowska-Wochna i Wojciech Aleksandrowicz z kancelarii Kochański & Partners, przeczytaj więcej tutaj
 
Zrównoważona transformacja napędzana Dyrektywą CSRD
Do 2025 roku Europa ma się stać neutralna klimatycznie. Transformacja, którą przejdzie Unia Europejska, jej państwa członkowskie, a co za tym idzie przedsiębiorstwa będzie bezprecedensowa podkreśla Joanna Barbrich z kancelarii Kochański & Partners. Nie uda się jednak osiągnąć neutralnej dla klimatu gospodarki o obiegu zamkniętym bez pełnej mobilizacji wszystkich jej sektorów. Dlatego UE wprowadza nowe wymogi w zakresie zrównoważonego rozwoju, a przedsiębiorstwa w swoich raportach będą musiały uwzględnić kwestie środowiskowe i społeczne oraz prawa człowieka i ład korporacyjny 

Kochański & Partners - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D