Skanska Property Poland: Rozpoczęcie budowy pierwszej części kompleksu Atrium City

1-05-2007

Skanska Property Poland Sp. z o.o. rozpoczęła budowę pierwszej części kompleksu Atrium City. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Skanska S.A.
 
Atrium City powstanie przy Al. Jana Pawła II w Warszawie, obok hotelu Westin. Biurowiec zaprojektowany prze biuro architektoniczne Kazimierski i Ryba, składać się będzie z części wyższej złożonej z 16 kondygnacji oraz niższej o 10 kondygnacjach. W jego skład wejdzie także prawie 7 tys. m2 powierzchni użytkowej garaży z ponad 200 miejscami parkingowymi oraz 18,5 tys. m2 powierzchni użytkowej biur. Całkowita powierzchnia wyniesie ponad 30 tys m2.

Planowany termin oddania do użytku obiektu to I kw. 2009 r.

Dalsze plany Skanska Property Poland Sp. z. o.o. obejmują budowę na posiadanych działkach w sąsiedztwie Ronda ONZ jeszcze dwóch etapów kompleksu Atrium City.
 
Skanska Property Poland Sp. z o.o., będąca częścią grupy Skanska AB, od początku lat 90-tych zajmuje się realizacją projektów o charakterze biurowym.

W Warszawie najbardziej znanymi realizacjami firmy Skanska są budynki usytuowane wzdłuż jednej z najbardziej atrakcyjnej dla biznesu Al. Jana Pawła II - Atrium International Business Center, Atrium Tower, Atrium Centrum, Atrium Plaza i Hotel Atrium, które są istotnym elementem rozbudowy miasta i jego nowoczesnego centrum biznesowego.

Atrium City jest kolejnym projektem dewelopera w trakcie realizacji. W Warszawie Skanska Property Poland Sp. z o.o. realizuje obecnie inwestycję Marynarska Point, który powstaje na warszawskim Mokotowie. Projekt, składający się z dwóch niezależnych budynków biurowych będzie oferował 26 000 m2 powierzchni do wynajęcia. Oddanie pierwszego z budynków planowane jest na początek 2008 roku. Blisko połowa budynku – 6300 m2, została już wynajęta firmie Generali, w jednej z największych transakcji najmu w 2006r.

W 2006 roku firma rozszerzyła swoje portfolio o kolejne miasta: Wrocław i Katowice. We Wrocławiu powstaje obecnie inwestycja Grunwaldzki Center, której oddanie planowane jest na Q2 2008 (pierwsza faza) i Q3 2008 (druga faza). Projekt składający się z 3 budynków będzie oferował 26 000 m2 powierzchni do wynajęcia.
Ostatnio, developer zakupił teren przeznaczony pod inwestycję biurową na obrzeżach centrum Katowic, wzdłuż ulicy Chorzowskiej. Powierzchnia najmu przyszłego projektu wyniesie ponad 30 000 m2 w kilku fazach.

Skanska Property Poland planuje już kolejne projekty w większych miastach Polski.


Skanska Property Poland - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D