Inter IKEA Group – IKEA Purchasing Services Poland Sp. z o.o.: Dzień Dostawcy

14-06-2010

Ponad 80. przedstawicieli polskiego przemysłu meblowego gościła firma IKEA podczas Dnia Dostawcy, które odbyło się 8 czerwca 2010 w Ożarowie Mazowieckim. W spotkaniu udział wzięli dyrektorzy i przedstawiciele polskich fabryk oraz zakładów, dostarczających meble i wyposażenie wnętrz do sklepów IKEA na całym świecie. IKEA przedstawiła nową, uzupełniającą ofertę poszerzenia dotychczasowej współpracy dla swoich dostawców, a także wyróżniła Najlepszego Producenta Roku 2010.

Podczas tegorocznego spotkania IKEA przekazała swoim dostawcom nowe, dodatkowe możliwości poszerzenia współpracy na przyszłość. Polskie biuro handlowe IKEA, które odpowiada za drugi największy rynek zakupów dla tej sieci meblowej na świecie, dodatkowo umocniło swoją pozycję jako lider nowego projektu, tzw. „asortymentu krajowego”.
Nowy projekt uzupełnia dotychczasową politykę rozwoju asortymentu IKEA, która opiera się na realizacji dokumentacji technicznej i produktowej, tworzonej w siedzibie IKEA, w Szwecji. Nowa koncepcja dotyczy współpracujących z IKEA dostawców, którzy będą mogli rozwijać i sprzedawać również produkt własny, który odpowiada potrzebom lokalnym, zidentyfikowanym przez IKEA. „Wierzymy, że nowa, dodatkowa możliwość współpracy z naszymi kontrahentami, to szansa dla naszych dostawców do jeszcze lepszego zagospodarowania zarówno surowców, jaki linii produkcyjnych, co w konsekwencji przełoży się na unikalne artykuły w doskonalej jakości i w niskich cenach dla naszych klientów w sklepach”, mówi Dariusz Mroczek, Dyrektor Generalny IKEA Trading Services Polska.

Dzień Dostawcy jest nie tylko okazją przekazania wiedzy na temat nowych kierunków rozwoju IKEA, wymiany doświadczeń oraz omówienia światowych trendów w gospodarce, ale przede wszystkim do podziękowania polskim producentom za dotychczasową współpracę. Spotkanie z producentami, to wspólne wielkie święto pracowników Biura Zakupów IKEA, jak i jego strategicznych partnerów biznesowych, które odbywa się co dwa lata, poza środowiskiem biurowym czy produkcyjnym, w których dominuje codzienna ciężka praca.
Podczas tegorocznego Dnia Dostawcy nagrodzono tych, którzy w sposób szczególny przyczynili się do satysfakcji klienta w sklepach IKEA na całym świecie. Miano Najlepszego Producenta Roku IKEA 2010 otrzymała firma PROFI M za jakość wyrobów, płynność i terminowość realizacji zamówień, zaangażowanie w utrzymywanie wysokich standardów produkcji, pracy i warunków socjalnych.

Źródło: www.ikea.com

Aleksandra Sikora
PR Grupa IKEA w Polsce
aleksandra.sikora@ikea.com
tel. +48 22 720 46 46


Inter IKEA Group – IKEA Purchasing Services Poland Sp. z o.o. - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D